Czy Włochy przekazują Ukrainie radioaktywne pociski?

Opublikowano: 24.06.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1354

Czy, jak uważa senator Nugnes, wśród ściśle tajnej broni, którą Włochy wysyłają na Ukrainę, znalazły się również radioaktywne pociski przeciwpancerne z Mediolanu? Takich jak te, które skaziły poligon NATO w Capo Teulada na Sardynii?

Ten ostatni fakt doprowadził nawet do procesu karnego. 10 czerwca w Cagliari we Włoszech odbyła się rozprawa wstępna – we wrześniu zapadnie decyzja w sprawie postawienia w stan oskarżenia wyższych rangą członków armii. Prokurator z Lanusei powiedział komisji parlamentarnej ds. zubożonego uranu, że radioaktywny tor z pocisków mediolańskich znaleziono zarówno w bydle, jak i w kościach ekshumowanych zwłok pasterzy, którzy zmarli na choroby onkologiczne lub chłoniaki.

Bardzo poważne podejrzenie, że Włochy przekazują Ukrainie trujący prezent tego typu, wysunęła senator Paola Nugnes, wybrana z ramienia M5S, a obecnie należąca do grupy mieszanej, podczas debaty we wtorek 21 czerwca, która potwierdziła wojenną politykę rządu kierowanego przez Draghiego. Lista broni, którą Włochy wysyłają na Ukrainę, objęta jest tajemnicą państwową. Senator Nugnes uchyliła jej rąbka. Poniżej zamieszczamy jej wystąpienie we włoskim parlamencie.

Senator Nugnes uznała za oczywiste, że Włochy i Francja wyślą na Ukrainę przenośne pociski przeciwpancerne Milan. „Jeśli są stare, ich układ celowniczy zawiera i uwalnia tor, który jest radioaktywny i rakotwórczy” – dodała.

Tajemnicą państwową objęty jest oczywiście nie tylko typ broni przekazanej przez Włochy, ale także rok jej produkcji. Często jednak mówi się, że wojenne prezenty Zachodu dla Ukrainy są okazją do opróżnienia arsenałów z najstarszych rodzajów broni. Niezbyt nowe karabiny maszynowe, które Rzym wysłał do Kijowa, stały się nawet przedmiotem żartów.

Autorstwo: Julia Burgazzi
Na podstawie: IlTempo.it, Senato.it, Repubblica.it, ANSA.it
Źródło zagraniczne: VisioneTV.it
Źródło polskie: WolneMedia.net

12

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.