Czy warto się leczyć naturalnie? – 3

Opublikowano: 17.11.2013 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 432

Jeśli chodzi o naturalne środki lecznicze pojawia się kilka pytań. Czy można mieszać w dowolny sposób składniki w poszczególnych suplementach? Czy są one skuteczne? Czy muszą być drogie? Czy należy konsultować z lekarzem ich stosowanie? Czy można mieszać leki naturalne z syntetykami?

Składniki są mieszane w określony sposób, każda szanująca się firma przeprowadza szczegółowe badania, opiera się na wieloletniej tradycji naturalnego leczenia, posiada wszelkie atesty dopuszczające i przede wszystkim daje gwarancję i to powinno być jasno i czytelnie określone. Oczywiście wszelkie zastrzeżenia powinny być przedstawione i zazwyczaj są. To mieszanie składników powinno być także w sposób czytelny uzasadnione, zazwyczaj miesza się w określonych celach; aby zwiększyć działanie synergistyczne. Wiedza na ten temat nie jest żadną tajemnicą i każdy poszukujący może w sposób swobodny zweryfikować, mogące powstać wątpliwości.

Skuteczność kuracji jest potwierdzona na dwa sposoby; wszelkiego rodzaju źródła i świadectwa osób doświadczonych i doświadczających. Źródła to setki książek, artykułów prasowych, świadectwa, przekazy historyczne i sposób dystrybucji.

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na tę ostatnią opcję, system wielopoziomowy, gdzie najważniejsze jest polecenie, jest bardzo wiarygodnym potwierdzeniem skuteczności danego środka. Osoba polecająca ma za zadanie sprawdzić działanie na sobie zanim cokolwiek poleci, oczywiście w praktyce nie zawsze jest to w 100% możliwe. Ilość osób sobie znanych może takie informacje z powodzeniem przekazywać i tak się dzieje. Zresztą ryzyko niepożądanych reakcji także jest znikome, gdyż w dawkach zalecanych naturalne środki lecznicze są całkowicie bezpieczne, co nie jest równoznaczne z nieskutecznością. Wiele osób jest przyzwyczajonych do takiego sposobu myślenia; coś co działa musi być “mocne”, ryzykowne. Nawet gdyby się okazało, że dziecko wypiło przypadkowo pół flaszki, to skończy się to na lekkich dolegliwościach. Organizm bardzo szybko wydali nadmiar, co nie jest możliwe przy syntetykach.

Kwestia cen nie jest tak jednoznaczna jakby mogło się wydawać. Aby zachować pełną wartość danego specyfiku, nie utracić tego, co dany składnik oferuje, stosuje się bardzo kosztowne technologie. Druga rzecz, to fakt, że składniki są nie rzadko bardzo rzadkimi roślinami, które rosną tylko w specyficznych warunkach, w odległych miejscach kuli ziemskiej. Porównując ceny kuracji konwencjonalnych i naturalnych, bardzo często okazuje się, że po pierwsze są porównywalne, a po drugie naturalne są tańsze. Pojawia się po raz kolejny aspekt efektów ubocznych. Efekt drogiego środka naturalnego jest wywołany także faktem w jaki sposób się suplementy spostrzega, jako dodatek, jako uzupełnienie, tymczasem w większości wypadków są to pełnowartościowe leki naturalne. Osobiście uważam, że w obliczu kosztów innego leczenia ceny są jak najbardziej akceptowalne.

Konsultowanie stosowania środków z lekarzami jest też kwestią bardzo złożoną, z kilku powodów. Medycyna niekonwencjonalna, paramedyczna, alternatywna, komplementarna, naturalna, holistyczna, już w nazwach zawiera element cezury, bo niby dlaczego paramedyczna, alternatywna, niekonwencjonalna. To epitety deprecjonują wartość, dla lekarza o wykształceniu akademickim jawi się niczym szamanizm. Trzeba szukać autorytetów, ludzi z otwartymi umysłami, a takich wśród lekarzy jest bardzo wielu. Jeśli cokolwiek chcesz zrobić samodzielnie z własnym ciałem, konsultuj na wszelkie sposoby, dzisiejsze metody komunikacji znakomicie to ułatwiają.

Stosowaniu obu form leczenia jednocześnie moim zdaniem wymaga konsultacji, tak jak powyżej. Szczególnie jest to istotne przy bardzo poważnych chorobach w stanie ostrym, przy wynikach konkretnych badań diagnostycznych, może mniej przy chorobach przewlekłych, ale i tu zasięgać opinii lekarzy. Lekarzy, którzy mają szeroką wiedzę i doświadczenie, którzy dopuszczają do rozmowy, konsultowania, udzielają chętnie rad około medycznych. Oczywiście istnieje także druga droga, całkowicie samodzielna, wymaga ona wielu lat obycia i zdobywania ogromnej wiedzy. Nie należy też zapominać, że istnieje wiele formalnie i legalnie działających klinik medycyny naturalnej.

Nie oddawaj swojego ciała innym bezkrytycznie. Twoje ciało to nie samochód czy komputer i nie czekaj. Nie czekaj na ból nie do zniesienia, to sygnał, że jest już późno.

Źródło: zdrowadroga.com
Wolno rozpowszechniać pod warunkiem niezmieniania treści i podania ww. źródła
Nadesłano do „Wolnych Mediów

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o