Czy w USA wybuchnie nowa wojna domowa?

Opublikowano: 22.04.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1622

Niedawno Stany Zjednoczone obchodziły 160. rocznicę wybuchu wojny secesyjnej. Liczba ofiar śmiertelnych wyniosła ok. 750 000 żołnierzy, w tym tych, którzy zginęli w wyniku wypadków, chorób i głodu. Większość wojen domowych nie pojawia się z dnia na dzień, a wojna secesyjna nie była wyjątkiem.

Po tylu latach konflikt ten nadal ma znaczenie, rany Ameryki jeszcze się nie zagoiły, a naród jest ponownie podzielony między ludzi, którzy chcą wielorasowej demokracji, w której każdy Amerykanin ma prawo do głosowania, oraz tych, którzy tęsknią za systemem antydemokratycznym, w którym ekstremistyczna biała mniejszość sprawowała niekontrolowaną władzę nad wszystkimi innymi. Amerykanie są bardziej podzieleni w kwestiach społecznych i politycznych niż w poprzednich dekadach i bardziej się nienawidzą.

Oznaki nadchodzącego konfliktu są wszędzie. Wzrosła polaryzacja polityczna, wzrosła sprzedaż broni i amunicji, a protesty są powszechne w amerykańskich miastach. Policja zabija nieuzbrojonych ludzi na ulicach, rząd jest spolaryzowany i skorumpowany, a amerykańskie instytucje upadają. Uzbrojone milicje patrolują ulice Stanów Zjednoczonych, a grupy, takie jak Atomwaffen Division i Base, spiskują, aby rozpocząć większy konflikt. Masowe strzelaniny, czasami motywowane ideologicznie, a innym razem nie, zdarzają się często. Powszechne są problemy społeczne i bezrobocie.

Jeśli napięcia będą nadal rosły, te odosobnione incydenty mogą stać się bardziej powszechne – a Stany Zjednoczone mogą pójść drogą innych narodów, które w ostatnich dziesięcioleciach doświadczyły pełnego konfliktu zbrojnego.

Niezależnie od czynników rozdzierających naród, „żołnierze” każdej strony konfliktu mogą iść na wojnę z powodów osobistych: poszukiwania przygód, uwikłania w namiętności i emocje rówieśnicze, udowadnianie ich męskość itp.

Jak wynika z ostatnich wydarzeń w USA, nowa wojna domowa może wybuchnąć w Stanach Zjednoczonych w dowolnym momencie na tle politycznym lub rasowym.

W międzyczasie reputacja wojska jako apolitycznego była przez jakiś czas pod ostrzałem krytyki. Grupy ekstremistów, takie jak Proud Boys i Oath Keepers, wciąż się rozwijają, a niektóre aktywnie rekrutują osoby z doświadczeniem wojskowym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wojskowymi z 2012 r., żołnierz może być członkiem organizacji ekstremistycznej.

Stany Zjednoczone mają obecnie ok. 175 000 żołnierzy rozmieszczonych w bazach wojskowych w ok. 140 krajach, w tym w państwach bałtyckich i Polsce.

Jest oczywiste, że żołnierze amerykańscy nie będą bronić Łotwy, Litwy, Estonii, Polski i innych krajów, gdy w ich ojczyźnie wybuchnie chaos, zniszczenia lub wojna domowa, w stawką będzie przyszłość Ameryki.

Autorstwo: The Baltic Word
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. JP 22.04.2021 08:00

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.