Czy w Niemczech wprowadzą nowy podatek od mięsa?

Opublikowano: 14.01.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1715

Warto odnotować, że u naszych zachodnich sąsiadów rozpoczyna się właśnie dyskusja na temat. W Niemczech minister rolnictwa Dolnej Saksonii Barbara Otte-Kinast z partii CDU podniosła oficjalnie kwestię wprowadzenia specjalnego podatku od mięsa.

Działacze na rzecz praw zwierząt i klimatyści nalegają od dawna aby mięso dodatkowo opodatkować, tak aby było bardzo drogie, a nie dostępne w supermarketach. Spory o produkcję mięsa wyciągają w Niemczech na ulice dziesiątki tysięcy ludzi, którzy protestują na drogach w całym kraju, domagając się bardziej ekologicznego rolnictwa. Temat ten zdominował niemiecką politykę zeszłego lata z inicjatywy Zielonych.

W minionym tygodniu Konserwatywna Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) ponownie włączyła tę kwestię do porządku dziennego. W wywiadzie opublikowanym w poniedziałek Otte-Kinast nalegała na wprowadzenie specjalnego podatku od mięsa, aby zebrać fundusze na dobrostan zwierząt.

„Oczywiste jest, że nikt nie będzie płacił dobrowolnie. Być może potrzebujemy specjalnego podatku” – powiedziała.

W Niemczech obowiązuje 7% stawka VAT na mięso zamiast standardowych 19% w ogóle na żywność. Według Ministerstwa Rolnictwa Niemcy wydają na mięso około 23,4 miliarda euro rocznie, a każdy Niemiec zużywa około 60 kg rocznie.W UE stawka podatku VAT zależy od każdego państwa członkowskiego. Żaden z nich nie ma obecnie „podatku od mięsa”, chociaż Szwecja i Dania dyskutują na ten temat od wielu lat.

Redukcja populacji zwierząt hodowlanych jest jednym z podstawowych celów jakie stawiają przed sobą zwolennicy teorii klimatycznej katastrofy. Twierdzą oni, że redukcja produkcji zwierzęcej pomoże uratować klimat, ale nie potrafią powiedzieć jaka średnia temperatura na świecie jest odpowiednia. Jednak na pewno potrafią podpowiedzieć wprowadzenie nowych podatków.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. janpol 15.01.2020 00:17

    No właśnie!!! To usiłuję przekazać od lat, ale widać przekracza to możliwość pojmowania “homo servus”. Jedynymi sprawiedliwymi podatkami są podatki POŚREDNIE (!!!) bo płacą je ci co “używają” a nie ci co maja “słonia w karafce”, za który zresztą podatek zapłacili dziadkowie 100 lat temu. W przypadku podatków bezpośrednich pomysłowość urzędnicza rośnie wprost proporcjonalnie do ilości urzędników i wzrostu ich pensji. Jeszcze jak by była społeczna kontrola obywatelska nad nimi to ew. szkody można by zminimalizować ale to nie możliwe, na razie! A w naszym “starożytnym wzorcu” czyli Cesarstwie Rzymskim, były jeszcze ciekawsze pomysły jak. np. podatek od uryny.

    Rynce i nogi opadajom!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.