Czy w mięsie występują niebezpieczne substancje?

Opublikowano: 15.06.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 254

W przemyśle mięsnym często się powtarza, że mięso odgrywa bardzo ważną rolę w żywieniu każdego człowieka, ponieważ zawiera ogromną ilość niezbędnych substancji. Ale jednocześnie nikt nie mówi o tym, jakie niebezpieczne substancje można znaleźć w takich produktach i co może wynikać z używania niskiej jakości mięsa przez długi czas.

Dziś zwierzęta hodowane na mięso nie mogą swobodnie wypasać się i jeść świeżej trawy. Zwierzęta umieszcza się w ciasnych zagrodach, gdzie otrzymują pokarm GMO, różnorodne antybiotyki, a nawet hormony jako pokarm. Nie należy zapominać, że mięso jest przetwarzane również w fabrykach. Dodawane są do niego syntetyczne środki konserwujące, które można znaleźć w około 70% produktów mięsnych.

Specjaliści przeprowadzili badanie mięsa produkowanego w fabryce i odkryli, że zawiera ono ogromną ilość substancji, które mogą być niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia ludzkiego. Często producenci dodają do produktów benzoesan sodu lub jego analogi. Wraz z kwasem askorbinowym substancja ta tworzy nowy związek o właściwościach rakotwórczych. Może to powodować komórki rakowe w ludzkim ciele.

Zwierzęta otrzymują różnorodne stymulatory wzrostu, a w porównaniu do niektórych z nich hormony i antybiotyki są całkowicie nieszkodliwym suplementem. Niektórzy pozbawieni skrupułów producenci używają raktopaminy, która jest obecnie zakazana w 160 krajach. Ponadto w 27 krajach suplement jest uważany za bezpieczny, chociaż ma niezwykle negatywny wpływ nie tylko na stan zwierząt, ale także na zdrowie ludzi.

Powszechnie stosuje się azotany, aby bakterie nie rozmnażały się w mięsie i długo utrzymywał się wystarczająco jasny kolor. One także wraz z niektórymi aminokwasami są w stanie tworzyć niebezpieczne substancje o właściwościach rakotwórczych. I to nie wszystkie dodatki, które można znaleźć w produktach mięsnych. Z tego powodu producenci starają się zarobić więcej, ale wcale nie myślą o tym, jak regularne spożywanie takiego mięsa może wpływać na zdrowie konsumentów.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cosmo 16.06.2020 09:49

    Wniosek prosty – ograniczyć spożycie mięsa do minimum, bo w żadnym sklepie zdrowego nie idzie kupić. Za komuny mięso to był luksus i ludzie byli zdrowsi. Przyszła demokracja i kapitalizm a słupki zachorowań na raka, cukrzycę, choroby serca wystrzeliły w kosmos.

  2. rici 16.06.2020 13:24

    W Niemczech w ciagu ostatnich 5 lat spadlo spozycie miesa o 30 %, z jedzenia miesa rezygnuja glownie ludzie mlodzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.