Czy utrzymamy ciągłość władzy podczas wstrząsów gospodarczych?

Opublikowano: 09.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1567

Polityk Gideon van Meijeren zadał 7 czerwca 2022 r. pytanie w niderlandzkim parlamencie o to, co Rutte z Hoekstrą i królem robili na spotkaniu grupy Bilderberg w Waszyngtonie. Domagał się debaty na ten temat, ale partyjni decydenci nie zgodzili się na nią i zablokowali pomysł.

Tymczasem wiadomo już, że geopolityczny zwrot Rosji i Chin z dala od Zachodu był głównym tematem tegorocznego spotkania Grupy Bilderberg, które zakończyło się 5 czerwca. Jednak być może bardziej porywający jest fakt, że dyskutowano także na temat potencjalnego krachu finansowego – a konkretnie, jak zapewnić ciągłość rządów podczas wstrząsów gospodarczych.

Grupa Bilderberg, tajna organizacja założona w 1954 roku, została stworzona w celu wspierania dialogu między Europą a Ameryką Północną. Co kilka lat do udziału w spotkaniu zapraszanych jest około 120-140 przywódców politycznych i ekspertów z przemysłu, finansów, pracy, środowiska akademickiego i mediów, z czego dwie trzecie pochodzi z Europy. Około jedna czwarta pochodzi z obszarów polityki i rządu, a reszta z innych dziedzin.

Zazwyczaj grupa spotyka się w Chantilly w stanie Wirginia, na obrzeżach Waszyngtonu, ale w tym roku utrzymywała faktyczną lokalizację w tajemnicy. Na publicznej liście uczestników tegorocznego spotkania znaleźli się między innymi dyrektor generalny Pfizera Albert Bourla, były dyrektor generalny Google Eric Schmidt, senator Kyrsten Sinema z Arizony i dyrektor CIA William J. Burns.

Na spotkaniu reprezentowane były również światowe sektory bankowości i finansów, a także były sekretarz stanu Henry Kissinger, który ostatnio sugerował, że Ukraina powinna odstąpić terytorium, aby zakończyć wojnę z Rosją. Ukraina została również wymieniona jako ostatni temat dyskusji spotkania. Znacznie większe znaczenie zyskała ogólna zmiana geopolityczna i wynikające z niej reperkusje gospodarcze.

W komunikacie prasowym grupa stwierdziła, że ​​spotkanie jest nieformalnym forum dyskusyjnym na temat kluczowych zagadnień. „Spotkania odbywają się zgodnie z regułą Chatham House, która stanowi, że uczestnicy mogą swobodnie korzystać z otrzymanych informacji, ale nie można ujawniać tożsamości ani przynależności mówców ani żadnego innego uczestnika”.

Ze względu na prywatny charakter spotkania, uczestnicy brali w nim udział jako osoby prywatne, a nie w swoim oficjalnym charakterze, więc nie byli związani konwencjami swoich stanowisk. Nie podano również szczegółowego porządku obrad, propozycji uchwał, głosowań ani przedkładanych oświadczeń politycznych.

Tegoroczne spotkanie jest pierwszym po pandemii. Ostatni raz Grupa Bilderberg spotkała się w 2019 r., gdzie zagadnienia konferencji krążyły wokół optymistycznych tematów, takich jak „Stabilny porządek strategiczny” i „Co dalej dla Europy?”. W tym roku porządek obrad zdominowany był przez chaos i kryzys: „Globalne zmiany” i „Wyzwania dla NATO”. Innymi zaplanowanymi tematami były „Chiny”, „Przegrupowanie w kierunku Indo-Pacyfiku”, „Chińsko-amerykańskie współzawodnictwo technologiczne”, „Rosja”, „Utrzymanie ciągłości rządów i gospodarki”, „Zaburzenia globalnego systemu finansowego”, „Dezinformacja”, „Bezpieczeństwo energetyczne i zrównoważony rozwój”, „Zdrowie po pandemii”, „Fragmentacja społeczeństw demokratycznych” „Handel i cofanie globalizacji” oraz „Ukraina”.

Spotkanie w Waszyngtonie to również rada wojenna wysokiego szczebla, której przewodniczy sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Dołączyli do niego również ambasador Ukrainy w USA Oksana Markarowa oraz prezes ukraińskiego koncernu naftowo-gazowego Naftogaz. Podczas szczytu omówiono także kwestie z ekspertami z Rosji i Ukrainy, m.in. asystentką sekretarza obrony ds. bezpieczeństwa międzynarodowego Celeste Wallander i byłą zastępczynią doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Nadią Schadlow.

Nie zabrakło również wirtualnych konferencji z takimi osobami jak prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Kilka dni przed rozpoczęciem spotkania Zełenski spotkał się z przedstawicielem Grupy Bilderberg i amerykańskiego wywiadu Alexem Karpem, który prowadzi Palantir – finansowaną przez CIA firmę zajmującą się inwigilacją i analizą danych. Jak stwierdził wicepremier Ukrainy firma Palantir założona przez członka Grupy Bilderberg, Petera Thiela, zgodziła się udzielić „cyfrowego wsparcia” dla ukraińskiej armii.

Chociaż Grupa Bilderberg jest czasami lekceważona jako miejsce wymiany jałowych poglądów dla teoretyków spiskowych, to w rzeczywistości jest ważnym szczytem dyplomatycznym, w którym biorą udział niezwykle wysocy rangą politycy transatlantyccy, tacy jak amerykański sekretarz handlu czy przewodniczący Rady Europejskiej.

Autorstwo: Mary Villareal
Źródło zagraniczne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.