Czy tragedii w Szeremietiewie są winni piloci?

Opublikowano: 07.05.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 285

Główną wersją katastrofy Sukhoi Superjet 100 (SSJ-100) jest błąd pilota, informuje „Kommiersant”. Według rzecznika Komitetu Śledczego Rosji Swietłany Petrienko, którą cytuje gazeta, podejrzenia dotyczące pilotów są związane z ich działaniami podczas lądowania samolotu.

Nie zrzucili paliwa, dlatego samolot lądował z bardzo dużą prędkością, co doprowadziło do „twardego lądowania” i zapłonu. Zaznaczono, że w tej chwili znajdują się w szpitalach z powodu zatrucia tlenkiem węgla.

Ponadto śledczy badają, jak służby naziemne wykonały swoją pracę. Według gazety mogły nie zareagować natychmiast na doniesienia o sytuacji nadzwyczajnej na lotnisku.

6 maja Komitet Śledczy Rosji poinformował, że głównymi wersjami katastrofy samoloty były niewystarczające kwalifikacje pilotów lub kontrolerów, niekorzystne warunki pogodowe i awarie samolotu. Zaznaczono również, że przyczyną śmierci większości pasażerów SSJ-100 było zatrucie produktami spalania.

Samolot SSJ-100 zapalił się podczas awaryjnego lądowania na stołecznym lotnisku Szeremietiewo. Wykonywał lot Moskwa – Murmańsk, jednak został zmuszony do powrotu na lotnisko odlotu. Według dowódcy statku i innych członków załogi w samolot uderzył piorun, po czym pojawiły się problemy z komunikacją i wysiadła automatyka.

Na poniższym filmie symulacja komputerowa katastrofy.

Według Komitetu Śledczego Rosji w wyniku katastrofy zginęło 41 osób, w tym jeden członek załogi. 37 osób przeżyło, w tym czterech członków załogi.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.