Czy to koniec „pingdemii” w Wielkiej Brytanii?

Opublikowano: 04.08.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1319

Czy to koniec „pingdemii” w Anglii i Walii? Aplikacja NHS Covid-19 została zaktualizowana w taki sposób, aby rzadziej „pingać” i wykazywać mniejszą ilość kontaktów.

Zasadnicza zmiana, która została wprowadzona w dniu wczorajszym, w poniedziałek 2 sierpnia 2021 roku, polega na tym, że aplikacja NHS Covid-19 będzie analizować kontakty na przestrzeni nie pięciu, ale tylko dwóch ostatnich dni. Jeśli w tym czasie doszło do jakiegoś kontaktu z osobą zakażaną to aplikacja “wyda” skierowanie na kwarantannę. Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid zapewnia, że wprowadzone zmiany z jednej strony nadal będą chronić zdrowie publiczne, ale z drugiej realnie wpłyną na ilość nadmiarowych skierowań na kwarantannę.

Dodajmy, rząd apeluje do wszystkich do dalszego korzystania z aplikacji.

Jak zauważa „Guardian” ostatnia aktualizacja aplikacji stoi w sprzeczności z deklarowaną przez brytyjski rząd polityką. Jeszcze kilka dni temu podkreślano, że nie ma planów zmiany sposobu działania aplikacji ani dostosowania jej w taki sposób, aby zmniejszyć skalę „pingdemii”.

Zaznaczamy, że w Wielkiej Brytanii odnotowano kolejne 21 952 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w ciągu ostatnich 24 godzin, w porównaniu do 24 950 przypadkami, które miały miejsce w ostatni poniedziałek. Warto zaznaczyć, że mamy do czynienia z czwartym kolejnym dniem z wyraźnym spadkiem liczby potwierdzonych infekcji. Dodatkowo, najnowszy bilans jest najniższy od końcówki czerwca. Liczba zgonów sięgnęła 24.

Z kolei aplikacja NHS Covid-10 wysłała prawie 700 000 w tygodniu do 21 lipca, co stanowi absolutny rekord. Z powodu skierowania tak wielu osób na kwarantannę po kontakcie z osobą zakażoną w wielu branżach w Anglii i Walii pojawiły się problemy z pracownikami. Ich efektem są między innymi puste półki o sklepach.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 3,86 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o