Czy to już kanibalizm?

Opublikowano: 05.03.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1426

Może to brzmieć jak całkiem dobry wstęp do filmu o tematyce science fiction, jednak zaznaczamy, że to nie jest fikcja naukowa, lecz nadchodzącą rzeczywistość. Otóż firma ogłasza, że jest w stanie produkować produkty mięsne z ludzkich tkanek. Nowy startup BiteLab zbiera tkanki ludzkie, w celu wytwarzania wyrobów mięsnych, takich jak chociażby salami. Czy mamy, zatem do czynienia z oszałamiającym zwiastunem kanibalizmu? Pozwólcie, że przedstawimy wam demoniczny startup technologiczny.

W „Los Angeles Times” możemy przeczytać: „W tej chwili naszym głównym celem jest sprowokowanie dyskusji i debaty na tematy bioetyki i kultury syntetycznej” – powiedział Martin z zespołu BiteLab. Dodał także, że chce pozostać anonimowy ze względu na kontrowersje związane z przedmiotem działalności firmy. „Widzimy nieefektywność, zagrożenia dla środowiska i problemy etyczne w światowej produkcji i dystrybucji żywności. Istnieją ekscytujące możliwości zrewolucjonizowania tych branż, otwierając nowe sposoby konsumpcji”.

Jak to będzie działać? Według BiteLabs podczas biopsji od osoby zostanie pobrana próbka tkanki zawierająca komórki miosatelitarne (rodzaj komórek, które pomagają w naprawie i odbudowie uszkodzonego mięśnia). Te komórki będą namnażane w laboratorium przy użyciu pożywki, która będzie działać jak sztuczna krew. Gdy komórki osiągną wystarczającą dojrzałość, zostaną zmielone i zmieszane z różnymi rodzajami mięsa, przypraw, tłuszczów i olejów w celu nadania im smaku, zgodnie z jednym z „uświęconych tradycją przepisów firmy na tworzenie wyśmienitych wędlin”.

Następnie otrzymany „wyrób mięsny” będzie pakowany, suszony i peklowany przed ostatecznym wypuszczeniem do dystrybucji. „Mamy nadzieję, że uda nam się zaangażować celebrytów, a następnie pobrać próbki ich komórek, aby wykorzystać je do masowej produkcji rzemieślniczego salami” – powiedział dla Los Angeles Times, Martin z BiteLab. Jak widzimy, nowinki technologiczne ponownie zostaną zaprzęgnięte za plecy celebrytów, pseudo gwiazdy XXI wieku.

Na podstawie: LATimes.com
Źródło: Globalne-Archiwum.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 13, średnia ocena: 2,54 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
realista
Użytkownik

no i?….. …

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Pamiętasz chorobę wściekłych krów?

Stanlley
Użytkownik

Pod pretekstem ochrony środowiska coraz bardziej je zatruwają… świetny startup!

Matylda
Użytkownik
Matylda

Poczytajcie o Kuru i jego objawach – co maluje na twarzach „polityków”.

realista
Użytkownik

trochę to jednak bez związku. mowa o komórkach satelitowych mięśni.
wy piszecie o chorobach układu nerwowego….. …