Czy to jest kultura?

Opublikowano: 10.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 2004

Uprawiać, pielęgnować, dbać, kształcić jako suma są odzwierciedleniem twórczej aktywności człowieka w sferze materialnej i niematerialnej składając się na pojęcie kultury.

Nie ma dla niej warunków w realiach amerykańskich, gdzie rządzi pieniądz. Jedyny resort jakiemu nigdy nie odmawia się środków finansowych jest Pentagon. Niemal w nieograniczonych ilościach. Kongres zakwestionuje budżet na szkolnictwo, opiekę zdrowotną, ale nigdy nie zakwestionuje potrzeb wojska. Cokolwiek potrzebuje Pentagon, reakcja jest zawsze jak na rozkaz „Wykonać”.

Najnowszym marnotrawstwem okazało się finansowanie programu marynarki wojennej na kwotę pół miliarda dolarów. Miał powstać elektromagnetyczny pocisk szynowy. Prace trwały 15 lat. Zespół stwierdził, że niestety, cudo nie działa. Niewypał pochłonął pół miliarda z pieniędzy podatników. Admirał Bryan Fuller zapowiadał w 2005 roku, że to będzie rewelacyjny pocisk elektromagnetyczny, bez grama prochu o zasięgu około 200 km. Zmniejszane stopniowo nakłady z 29 milionów dolarów w 2019 r. do 9.5 miliona w 2021r. wstrzymały zapał twórców, aż program przerwano uzasadniając innymi priorytetami marynarki w rodzaju pocisków hipersonicznych i broni elektronicznej. Kierunek rozwoju 6 innych państw jak Chiny, Japonia, Francja, Rosja, Indie i Turcja skłonił do rywalizacji o innym charakterze.

Podobny los podzielił inny projekt – budowa helikoptera „comanche”, który nigdy nie ujrzał światła dziennego, aczkolwiek miał być przyszłościowym rozwiązaniem wysoce nowoczesnym. Nikt nigdy nie zadaje pytań, nie rozlicza odpowiedzialnych za zmarnowany ogrom pieniędzy. Gdyby nie zaniedbana infrastruktura starych mostów, budynków wymagająca remontów, amerykańscy podatnicy nie byliby dociekliwi czy armii potrzeba środków na działania obronne, czy ofensywne. Sprytna zapowiedź o wstrzymaniu projektu może oznaczać, że jeśli znajdzie się więcej pieniędzy, realizacja będzie możliwa. Tak jest od lat. Amerykanie przyznają, że żyją w kręgu kultury śmierci. To co cenią najbardziej to wydatki na broń, wojnę. Jakość życia wydaje się mniej istotna od śmierci. Ocena kim jesteś w USA dokonywana jest przez pryzmat celów jakim służą wydawane pieniądze. Poza tym wreszcie pora zauważyć, że terminologia usilnie przekonującej propagandy o potrzebach obronnych, w istocie kryje cele ofensywne.

Bazy wojskowe rozsiane na niemal całym globie stanowią wyjątek jedynie w przypadku trzech państw. Kongres ma dziwny sentyment do finansowania zbrojeń, ale wiele obiekcji do programu kartek żywnościowych SNAP (Supplemental Nuitrition Assistance Program). Mechanizmem wspierającym politykę ustawicznych zbrojeń jest rozłożenie procesu produkcyjnego na obszar 50 stanów. W każdym jest jakiś zakład produkujący części samolotu, pocisku, pojazdu. Dzięki temu dla zachowania miejsc pracy gubernatorzy głosują za realizacją zamówień, byle nie doprowadzić do redukcji i bezrobocia. To jest zalegalizowane przekupstwo polityczno-gospodarcze. W oparciu o tę zależność słyszeliśmy w Polsce argumentację polityków gdy ogromne zakłady przechodziły w obce ręce za obietnicę tworzenia miejsc pracy.

Podjęcie próby rozliczenia zjawiska nie powinno ograniczać się do ukazania mechanizmu zależności i skutków działania w trybie serialu medialnego o nazwie komisji śledczej. Przestępstwa gospodarcze popełniane w Polsce dekadami wyczerpują szeroki katalog rozdziału XXXVI kodeksu karnego. Dokonujący ich politycy i partyjne łotrostwo dużo nagadało się w mediach, na konferencjach o nagannych czynach pomijając zasadniczą rzecz. Każdy czyn przestępczy w kodeksie karnym charakteryzuje sformułowanie: „Kto… (dalej charakterystyka popełnionego czynu, choćby zaniechania, przeciwdziałania), podlega karze (stosownie do skali szkody)”. Zatem personalnie odpowiedzialna za czyn osoba z imienia, nazwiska dokonując przestępstwa zostaje osądzona i zasługuje na bardzo konkretny wymiar kary. Sprawa immunitetu, działa dokładnie jak w Izraelu, czyli póki pełni funkcję poselską pozostaje bezkarny, co szczegółowo zawiera Art. 105 Konstytucji.

Przestępcę najlepiej wykryć podążając szlakiem pieniądza. Swoją drogą, to całe partnerstwo połączyło interesy doświadczonych blagierów i oszustów wychowanych w kulturze śmierci z oddanymi uczniami wiernie ich naśladujących. Powstała nękająca na każdym kroku nieznośna antykultura. Oceniając naganny czyn, zręcznie pomija się sprawcę. To jest kierunek odszkodowań i sprawiedliwości.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.