Czy technologia do podróży międzygwiezdnych jest dla nas osiągalna?

Opublikowano: 22.10.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 571

Kilka lat temu, NASA potwierdziła, istnienie bliżej nieokreślonego zakłócenia w czasie i przestrzeni w okolicy naszej planety. Ta przełomowa wiadomość była przez wielu interpretowana jako dowód, że współczesna nauka nie rozumie naszego wszechświata tak dobrze jak nam się zdawało. Warto odnotować, że czasoprzestrzeń wokół Ziemi jest zniekształcona zgodnie z przewidywaniami teorii względności.

Choć może się wydawać, że taka informacja nie powinna mieć większego znaczenia dla ogółu społeczeństwa, odkrycie to potwierdza możliwość zaburzania czasu i przestrzeni. Idąc tym tropem, cała technologia którą obecnie obserwujemy jedynie za pośrednictwem filmów lub seriali z gatunku Sci-fi, pokroju statków kosmicznych zdolnych do intergalaktycznych podróży jest dla nas osiągalna.

Wyniki badań zostały potwierdzone przez naukowców dzięki wynikom badań z satelity Gravity Probe B. Według teorii względności proponowanych przez Einsteina, czas i przestrzeń przeplatają się ze sobą tworząc cztero-wymiarową konstrukcję o ogólnej nazwie “czasoprzestrzeni”. Masa ziemskiego globu tworzy szczelinę, podobną do tego, co stałoby się gdyby ciężka osoba usiadła pośrodku trampoliny. Według Einsteina grawitacja to ruch obiektów, które następują po zakrzywionej linii tejże szczeliny.

Idea eksperymentu NASA była prosta. Zgodnie z wypowiedzią naukowców zajmujących się tym badaniem: “Powiedzmy, że zdecydujemy się umieścić żyroskop na orbicie wokół Ziemi i postanowimy skierować oś w kierunku jakiejś odległej gwiazdy, która będzie służyć jako stały punkt odniesienia. Ponieważ jest on wolny od sił zewnętrznych, oś żyroskopu powinna cały czas wskazywać na tę gwiazdę, ale jeśli z jakiegoś powodu, przestrzeń jest skręcona, kierunek żyroskopu osi Y powinnien ulec zmianie w miarę upływu czasu. Tak więc, po zarejestrowaniu tej zmiany bylibyśmy w stanie nie tylko określić istnienie tego zjawiska ale moglibyśmy również zmierzyć skręt czasoprzestrzeni.”

Mimo tego, dalsze badania w tym kierunku zdają się nie mieć zbyt wiele sensu. Niestety ale poza obserwacją tego zjawiska nie pozostaje nam zbyt wiele do osiągnięcia. Zanim nadejdzie moment gdy ludzie zdołają korzystać lub nawet indukować powstanie szczelin w czasoprzestrzeni, musi jeszcze upłynąć bardzo dużo czasu. Wyniki Gravity Probe B dały fizykom niebywałą okazję do potwierdzenia, że przewidywania teorii Einsteina rzeczywiście są poprawne. Może technologia do intergalaktycznych podroży nie zostanie opatentowana za naszego życia, ale sam fakt że w teorii jest ona dla nas osiągalna nadaje filmom sci-fi nowego wymiaru. Nie wykluczone, że nie jest to fikcja ale nasza przyszłość.

Autorstwo: M@tis
Ilustracja: skeeze (CC0)
Na podstawie: Science.NASA.gov
Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 22.10.2016 14:36

    Artykuł na WM “Chcą ukryć Ziemię przed wrogimi kosmitami ” , tak mi się skojarzyło ,10 godzin na rok, otwarty teleport ,powstanie szczelin w czasoprzestrzeni . Nie wierzę że ciągle stoimy w miejscu , technologie ukrywane .

  2. Wędrowny 26.10.2016 19:06

    Zmarszczka w czasoprzestrzeni wokół Ziemi poprzez którą odwiedzają nas nasi stwórcy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.