Czy synoptycy z IMGW są winni śmierci dwóch harcerek?

Opublikowano: 24.07.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 776

Prokuratura w Słupsku postawiła zarzuty kolejnym osobom w związku z tragedią, do jakiej doszło na obozie harcerskim w Suszku w 2017 roku. Za niedopełnienie obowiązków mają odpowiedzieć synoptycy.

Przypomnijmy, w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku w miejscowości Suszek (Pomorze) w rezultacie nawałnicy zginęły dwie harcerki, 13- i 14-latka, a 38 osób trafiło do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Ofiary zostały przygniecione drzewem, które spadło na ich namiot.

Wcześniej zarzuty postawiono byłemu już dyrektorowi wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Chojnicach, również za niedopełnienie obowiązków służbowych, a także opiekunom harcerzy na obozie, którzy nie zadbali o bezpieczeństwo podopiecznych. Nikt z oskarżonych nie przyznał się do winy. Jeśli sąd uzna, że są winni, byłemu dyrektorowi grożą trzy lata więzienia, a opiekunom nawet do pięciu lat.

Do odpowiedzialnych za tragedię dołączyli synoptycy Witold W. z Krakowa oraz Maria M. z centrum nadzoru operacyjnego IMGW w Warszawie, którzy pomimo dostatecznych przesłanek ku temu nie podwyższyli ostrzeżenia meteorologicznego z drugiego na trzeci stopień zagrożenia. Oboje nie przyznają się do winy i odmówili składania wyjaśnień. Grozi im kara grzywny oraz dwa lata pozbawienia wolności.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cosmo 25.07.2019 21:53

    Ja bym zaserwował dożywocie dla wróżbity Macieja za nieprzewidzenie tej tragedii. To jest Polaka. Tymczasem złodzieje zwani dla niepoznaki politykami, którzy sprzedawali lub oddawali kawałek państwa za kawałkiem nigdy nie odpowiedzą karnie. To jest właśnie doskonały przykład podwójnych standardów. Rowni i równiejsi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.