Czy starożytni posiadali teleskopy?

Opublikowano: 16.08.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 442

Nie chodzić będzie konkretnie o wiedzę dotyczącą mechaniki nieba, lecz o możliwości obserwacji kosmosu przez naszych przodków. Postaram się odpowiedzieć na pytanie, skąd starożytni mogli posiadać tak szczegółową wiedzą o kosmicznych cyklach. Oficjalnie w starożytności nie dysponowano teleskopami. Czy jednak nie jest to błędne założenie? Niejednokrotnie na terenach zajmowanych tysiące lat temu przez antyczne miasta badacze odnajdowali soczewki. Najstarsza ma 4500 lat i pochodzi z Egiptu. Znalezisk tego typu dokonano w Iraku, na stanowisku Nimrud (dawna Asyria), w Grecji, a także w Turcji (Troja), gdzie odkryto 48 soczewek. Podobno najlepszej jakości soczewki należały jednak do Wikingów. W jednym z tekstów asyryjskich jest np. mowa na temat pierścieni Saturna, których gołym okiem nie da się wypatrzeć. Najciekawsi pod tym względem są jednak Majowie, którzy sami przyznawali, że posiadali przyrządy do obserwacji niebios. Cała sprawa wydaje się być bardzo ciekawa, tajemnicza, ale całkiem konkretna.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.