Czy średniowieczne teksty potwierdzają istnienie Nibiru?

Opublikowano: 21.07.2018 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 353

Eksperci z uniwersytetu w Queen opracowali nową teorię. Połączenie anglosaksońskiej wiedzy na temat kosmosu wraz z najnowszymi badaniami na temat wszechświata ma pomóc ludzkości w odkryciu zapomnianych informacji o kosmosie – w tym lokacji tajemniczej Planety X!

Kosmos od zawsze fascynował wszystkie cywilizacje i pobudzał wyobraźnię. Uważano, że jest wypełniony cieczą, stanowi siedzibę bogów. Nazywano niezliczone ciała niebieskie, odkrywano, jak się zachowują. Starożytni i średniowieczni naukowcy, mimo z dzisiejszego punktu widzenia prymitywnych narzędzi, doskonale radzili sobie z odkrywaniem kolejnych zakamarków wszechświata.

Jednym z tych odkryć była ostatnia planeta naszego układu słonecznego. Zauważona już w starożytnym Egipcie, opisywana w średniowieczu, trafiła również do dzisiejszych teorii. Planeta Dziewiąta (Nine) ma okrążać słońce przez 20 000 lat. Do dziś jej nie odnaleziono, a znaczna część naukowców nie zgadza się z jej istnieniem – choć wyjaśniałaby ona dziwne zakłócenia w poruszaniu się niektórych ciał niebieskich.

Według naukowców z Queen’s University, odkrycie planety możliwe jest z pomocą badań astronomów i historyków średniowiecznych. Opracowane przez nich informacje nie są oczywiście tak złożone i dokładne, jak współczesne dane, jednak charakteryzują się wyjątkowym poziomem trafności. Dotyczy to zwłaszcza zapisków na temat komet oraz właśnie mitycznej Planety X! Dzięki połączeniu tej wiedzy wraz z najnowszymi badaniami NASA możliwe być może zawężenie obszaru, gdzie znajdować się ma dziewiąta planeta.

O nieuchwytnym ciele niebieskim dyskutuje się od wielu lat. Nibiru, planeta X, 9. planet – wszystkie te nazwy. Choć tradycyjna nauka zaprzecza jej istnieniu, nawet ona podaje pewne fakty umożliwiające istnienie niezidentyfikowanego obiektu planetarnego krążącego wokół Słońca. Póki jednak nie pojawią się na to konkretne dowody, teoria popularna będzie zapewne jedynie w “podziemiu” nauki. Możemy mieć jednak nadzieję, że wraz z rozwojem techniki zagadka ta zostanie rozwiązana.

Autorstwo: DoritosNachoCheese
Na podstawie: Ancient-Code.com
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o