Czy samoizolacja stworzyła nowe zagrożenie dla Europy?

Opublikowano: 08.03.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1278

Pandemia i przymusowa samoizolacja w Hiszpanii i wielu innych krajach europejskich doprowadziła do gwałtownego spadku wskaźnika urodzeń, pisze „EI Pais”.

Według danych gazety w Hiszpanii wskaźnik urodzeń w grudniu i styczniu – w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku – zmniejszył się o 22,6%. „Na razie mamy dane tylko z dwóch miesięcy 2021 roku. To mało, żeby zrobić dokładną prognozę na cały rok, ale już teraz jest jasne, że oczekiwany spadek będzie duży” – cytuje „El Pais” dyrektora Krajowej Rady ds. Badań Naukowych (CSIC) Diego Ramiro.

Jak zaznaczono, podobną sytuację obserwuje się również w innych krajach europejskich. W grudniu w Hiszpanii liczba nowo narodzonych w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku spadła o 21,6%. We Francji w styczniu wskaźnik urodzeń obniżył się o 13%, pisze gazeta. Wśród podstawowych czynników, które zmusiły ludzi do tymczasowego odłożenia decyzji o założeniu rodziny, autorzy publikacji podkreślili gwałtowny spadek zatrudnienia i „wysoką śmiertelność” od koronawirusa (oczywiście, jakżeby inaczej – przypis WM).

Zdjęcie: TryJimmy (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.