Czy Radosław Sikorski „sypnął” sprawcę sabotażu?

Opublikowano: 28.09.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1817

Krajowe i zagraniczne agencje informacyjne podały 27.09.2022 roku, że groźny wyciek metanu z trzech nitek gazociągów NordStream 1 i NordStream 2 może być działaniem celowym.

We wspólnym wystąpieniu Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Mette Fredriksen (premier Danii) oznajmili na konferencji prasowej, że tego typu wydarzenie powinno być traktowane jako akt sabotażu. Premier Mateusz Morawiecki ze wzruszającą łatwością przypisał ów akt… Rosji, gdyż jego zdaniem oznacza eskalację sytuacji na Ukrainie. „NordStream 1 płynęła także ukraińska krew” – dodał dramatycznie. Konkluduje swoją wypowiedź, że współpraca rosyjsko-niemiecka w zakresie bezpieczeństwa dostaw gazu była wielce niebezpieczna.

Wieczorne doniesienia dostarczyły emocji podnosząc temperaturę reakcji na zdarzenie. Oto wszędobylski Radosław Sikorski, bywalec zjazdów Grupy Bilderberg, w komentarzu dotyczącym dywersji gazociągów powiedział: „Ameryko, dziękuję ci za to”. Jego wypowiedź cytowana w wieczornych wiadomościach „niezależnej stacji Redacted”, dzisiaj już zniknęła. Fakt zaistnienia tej wypowiedzi wskazującej na autorstwo sabotażu potwierdzają polskie źródła.

Dzisiejsze wiadomości na portalu WP.pl przytoczyły wypowiedź Radosława Sikorskiego i reakcję Marii Zacharowej (rzeczniczki MSZ Rosji) pytającej, czy wypowiedź Sikorskiego jest oficjalnym stanowiskiem Polski?

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com, WP.pl
Źródło: WolneMedia.net

Komentarz „Wolnych Mediów”

Warto zwrócić uwagę na dziwny „zbieg okoliczności” – do wycieku gazów z trzech nitek gazociągów NordStream doszło tuż przed oficjalnym otwarciem gazociągu Baltic Pipe.

21

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. hashi 28.09.2022 13:04

    Skoro jeden kraj Nato (USA ) zaatakował inny kraj Nato czyli NIemcy. Czy są jakieś procedury by ukarać USA za terrorystyczny atak sabotażowy swojego sojusznika? Zwyczajnie Usesmańce dali pstryczka w nos Niemcom by nie robili interesów z Rosją. W ten sposób utrzymaj droga energię i żywność w Europie co jest wymogiem Welkiego Resetu.

  2. nazizm to ideologia lewicowa 28.09.2022 15:00

    Przez moment myslalem, ze Rosjanie odpalili falszywa flage i oskarzajac ktorys z krajow nadbaltyckich, albo Polske beda mieli pretekst do ataku. Ale jak widac to jednak najwiekszy swiatowy terrorysta, czyli usrael najprawdopodobniej maczal w tym swoje brudne paluchy. Ciekawe, jakie beda skutki dla Europy, bo dla Rosji to raczej niewielkie. No i jak dlugo potrwa naprawa.

  3. vannamond 28.09.2022 20:43

    To niemal na pewno robota polinskiego podnóżka. W zeszłym roku niby że polskie niby że kutry taranowały jednostki kładące ns2. Może Radek chciał odsunąć podejrzenie?

  4. MasaKalambura 28.09.2022 22:02

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.