Pieniądze na 500+ to największe oszustwo finansowe w historii Polski?

Opublikowano: 26.02.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2630

Rząd PiS używając mediów publicznych, chwali się genialnością swoich decyzji pomysłów, dzięki którym może on finansować wielkie programy społeczne, z których najważniejszym jest projekt 500+. Jaka jest prawda na temat źródeł ich finansowania?

Były dyrektor departamentu Polityki Makroekonomicznej w Ministerstwie Finansów – dr Sławomir Dudek – ujawnił fakty dotyczące propagandy rządu i jego kłamstw, mających na celu przykrycie prawdy o tym, skąd faktycznie brane są pieniądze na 500+ czy dodatkowe emerytury.

Oficjalny przekaz jest taki, że dzięki skutecznemu uszczelnianiu luk w podatku VAT, co roku do kasy państwa, trafia dodatkowe kilkadziesiąt miliardów złotych, które umożliwiają finansowanie sztandarowych programów socjalnych. Tymczasem, jak twierdzi Sławomir Dudek, który znał temat „od kuchni”, jest zupełnie inaczej.

Premier Mateusz Morawiecki mówi, że dzięki uszczelnieniu luki VAT finansowane są 500+ i inne pakiety socjalne oraz budowa dróg. Zmniejszenie luki VAT o 50 procent, przyniosło wpływy w wysokości 22 miliardów złotych. Ta kwota, to jednak zaledwie 18 procent wartości politycznych obietnic PiS. To także zaledwie połowa kosztów programu 500+.

Dziennikarze „Superwizjera” TVN ujawnili, iż w latach 2018-2019 Skarb Państwa na oszustwach vatowskich stracił prawie 17 miliardów złotych, a odzyskał zaledwie 150 milionów złotych.

Zatem ktoś tu dokonuje olbrzymiej manipulacji: albo rząd PiS, albo TVN, który jest tubą propagandową „totalnej opozycji”.

Skoro jednak były dyrektor Ministerstwa za rządów PiS otwarcie mówi o tym, że finansowanie programów społecznych tylko z tytułu dodatkowych wpływów z podatku VAT jest kłamstwem, to skąd w takim razie są pieniądze na 500+ i dodatkowe emerytury?

Prawdopodobnie w ciągu ostatnich lat doszło w Polsce do drukowania pieniędzy, na niespotykaną w historii skalę.

Jeśli ma dojść do kolejnej waloryzacji świadczeń w ramach odbudowy Polski po pandemii, to znaczy, że ten dodruk będzie trwał w najlepsze i osiągnie jeszcze większe rozmiary.

Zatem nie chodzi o „maestrię” rządowych finansistów, którzy genialnie odzyskali to, co budżet tracił na oszustwach podatkowych, ale o wykorzystywanie podstawowego mechanizmu największych bankierów – podpisywanie decyzji o zwiększeniu mocy przerobowych maszyn drukarskich, które tworzą banknoty.

Autorstwo: Marcin Kozera
Na podstawie: NCzas.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Wolfman 26.02.2021 11:09

    Nic to dziwnego nie jest. Skoro dajesz 500+ każdemu to rzecz oczywista, że to tylko polityka, czyli to samo co od lat, oszustwa przekręty, matactwa i kupczenie tyłkiem przed wyborami. Powinni dostawać tylko biedni, a tymczasem dostaje każdy. Bogaty sobie kupi lepszą kostkę na podwórko, a biedny odda to w większych podatkach. A płacić za ich oszustwa musimy wszyscy potem przez dekady

  2. BANDZIORkaq 26.02.2021 21:52

    Taa, ale jak był próg dochodowy to samotna matka z płaca minimalną nie miała szans dostać 500+ na pierwsze dziecko, co świadczy o braku dbałości o te detale , które właśnie powinny być dopracowane w każdym szczególe. Żeby sobie zbytnio trudu nie zadawać, analizować , postanowili , że zniosą kryterium , zamiast po prostu je podnieść. Od 500+,przez dostępność mieszkań na wynajem po kosztach, aż po ustawy czy rozporządzenia covidowe, wszystko patykiem na wodzie pisane, w przerwie między lunchem a pierdzeniem w stołek. Tak jakby kierowanie państwem powierzono gimnazjalistom z dobrymi chęciami ale bez pojęcia .Król Maciuś pierwszy , takie klimaty.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.