Czy Polska szykuje się do wojny?

Opublikowano: 07.03.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1157

Wniesiony 4 marca do Sejmu przez Radę Ministrów projekt ustawy o „zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium” umożliwi w czasie pokoju przekazanie obcym wojskom uprawnień polskich Sił Zbrojnych. Obce wojska będą mogły użyć broni i środków przymusu bezpośredniego.

Ustawa jest krótka i zawiera tylko 2 artykuły, ale zmienia bardzo wiele. Projekt dotyczy wojsk obcych, które mogą działać w ramach organizacji międzynarodowej (NATO, UE, ONZ), ale również samodzielnie.

Artykuł pierwszy laikom obronności, a takimi jest większość Polaków, niewiele powie. Zapis stanowiący, że zgodę na pobyt obcych wojsk na terytorium Polski w czasie pokoju wyraża Prezydent, może podziałać uspokajająco. No bo któż jak nie zwierzchnik Sił Zbrojnych ma wyrażać taką zgodę. Dalsze ustępy mogą już przyprawić o bicie serca niejednego zatwardziałego stoika. Otóż obce wojska będą mogły mieć wszelkie uprawnienia przynależne polskim Siłom Zbrojnym. A do takich należą m.in. zapewnienie bezpieczeństwa i nienaruszalności granic, prawo stosowania środków przymusu bezpośredniego, użycia broni i innego uzbrojenia, z uwzględnieniem konieczności i celu wykonania tych zadań, w sposób adekwatny do zagrożenia.

O ile w myśl obowiązującej ustawy obce wojska mogą użyć broni i środków przymusu bezpośredniego jedynie „(…) na terenie obozów, obiektów lub innych nieruchomości, w których wojska obce są zakwaterowane, (…) w czasie ich przemieszczania się (…) i w czasie ćwiczeń (…)” to nowela ustawy znosi to ograniczenie. I tu już robi się mniej przyjemnie. Przed czym i przed kim mają nas bronić obce wojska? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w 11-stronicowym uzasadnieniu ustawy liczącej, przypomnijmy, dwa artykuły, 22 linii tekstu.

„Konieczność wprowadzenia zmian do obowiązującej ustawy wynika z pogorszenia się stanu bezpieczeństwa w sąsiedztwie państw Europy Środkowo-Wschodniej, co skutkowało wypracowaniem przez NATO środków wzmocnienia (assurance measures) i środków adaptacji (adaptation measures) (…) środki te mają na celu poprawę zdolności obronnych NATO, ale także zwiększenie zdolności odstraszania potencjalnego agresora” – czytamy w uzasadnieniu i już wiemy skąd taki agresor może się pojawić. Tym, którzy jeszcze nie rozumieją, pomoże dalszy ciąg.

„Nie jest obecnie wiadomo, jaki możliwy wariant działania może zostać wykorzystany przez potencjalnego przeciwnika w przypadku chęci stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa Państwa Polskiego. Można się jedynie domyślać, że obecnie widoczne w Europie sposoby prowadzenia „ukrytej” wojny (tzw. „zielone ludziki”, „wojna hybrydowa”, „wojna podprogowa”) mogą wyewoluować w inne, jeszcze trudniejsze do opanowania sytuacje.”

Autorzy projektu piszą, że ustawa wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa i dotyczyć będzie wszystkich Polaków i ich rodzin. Zatem stwierdzenie, że „ze względu na zakres merytoryczny projektu odstąpiono od przeprowadzania konsultacji” pozostawiamy bez komentarza.

Autorstwo: TMS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. W.W. 07.03.2016 08:54

  “Wolność umiera wśród strzelających korków szampana”.
  Polski żołnierz może zawahać się przed strzelaniem do głodnych współobywateli, Niemiecki czy Amerykański się nie zawaha!

 2. agama 07.03.2016 11:03

  już za poprzedniej kadencji PiS niespecjalnie przeszkadzał PO, mimo że mógł blokować niektóre ustawy.

 3. MakSym 07.03.2016 11:40

  Znakomite zobrazowanie jak działa technika pozornego wyboru, w tym wypadku PIS – PO. Trzoda głosuje na którąkolwiek opcję, a założone wybrane cele są realizowane w sposób ciągły. Przykłady – ustawa o bratniej pomocy będzie rozwinięta (inicjatywa RFN), przymusowe szczepienia trwają nadal, ich program został rozszerzony i przyklepany przez durną kukłę nazywaną prezydentem (zwrot pieniędzy dla GSK finansującej kampanię PIS), ustawa inwigilacyjna z czasów PO rozszerzona i przyklepana.

 4. Piechota 07.03.2016 13:26

  Czyli co? Obce wojska będą mogły strzelać do polskich obywateli (cywilów!!!) na terenie Rzeczpospolitej Podległej w razie gdyby się ci obywatele zbuntowali przeciwko imperializmowi, kolonializmowi i niewolnictwu itd???

 5. razowy40i4 07.03.2016 14:13

  Zwiększenie bezpieczeństwa poprzez instalowanie garstki jankesów to straszna brednia…
  jeśli przyjąć że zagrażają nam sołdaty ( czym nas straszą jak dzieci baba jagą ) to biorąc pod uwagę siłę ich armii oraz nasze warunki geograficzne to bezpieczeństwo Polski są wstanie zwiększyć nowoczesne systemy świadomości sytuacyjnej skorelowane z artyleria dalekiego zasięgu
  obrona powietrzna i siły pancerne do odpierania uderzeń a nie garstka komandosów ( szpica ) …
  ponadto siła hamburgerów opiera się głównie na zdolności projekcji siły zapewnianej przez lotniskowce a czy ktoś widział na Bałtyku takie cuda … ?
  i to bynajmniej nie dlatego że by sobie nie podpłynęli na zimnym łokciu pokręcić rogale po Bałtyku i popstrykać słitfotek na nabrzeżu z polaczkami uzbrojonymi w gwieździste chorągiewki…
  tylko dlatego że nasza sadzawka jest na to za płytka

  wiec skoro ta rotacyjna banda żołdaków jest guzik warta to pytanie po co ich tu instalują ? ( zakładam że nie chodzi o pijar ponieważ do działań marketingowych nie trzeba by było zmieniać ustaw …)

 6. John23 07.03.2016 14:52

  Jak zwykle lewacki Strajk.eu sieje propagande i dezinformacje. Polska ma na zachodzie milion żołnierzy islamskich gotowych chwycić za broń i walczyć z kimkolwiek, z kolei na wschodzie neoimperialną Rosje więc trzeba rozmieścić w Polsce wojska sojusznicze w celu odstraszenia ewentualnego agresora. A lewaki najchętniej poddaliby się od razu i jeszcze wypieli dupska i dali się zgwałcić barbarzyńcom.

 7. Świetlisty 07.03.2016 16:03

  Kolejny raz napisze to samo : “Rok 1984″ Orwella

  I macie racje PO i PIS to jest to samo a dodam ze kazda inna partia to klony tych dwóch .Po prostu wybory są bez wyboru ,czy ktos by zostawił decyzje w rekach ‘Bydła” ? Bo za takich nas uwazają
  Niewolnicy których mozna sprzedac a to ruskim a to niemcom etc
  A tutaj kazdy rząd wykonuje tylko rozkazy z zewnątrz
  Przepisy UE są nadrzędne nad przepisami RP
  Polski juz dawno nie ma

 8. Czejna 07.03.2016 18:34

  Jakies dwa, trzy tygodnie temu napisalem pelen watpliwosci, dlaczego Pis nie zrobil jeszcze porzadku z ustawa 1066, czyzby chcial ja wykorzystac do swoich celow?
  Trudno mi zaufac temu podlemu zrodlu i wypada poczekac jeszcze na potwierdzenie z innych, lecz jesli to prawda, to mam odpowiedz.
  Nic sie nie zmienia w temacie wiecznie oszukujacej nas bandy.
  Ale zaraz zaraz, przeciez nas juz nie ma, istniejemy tylko teoretycznie, wiec ile
  jeszcze potrzebujemy dowodow zdrady?
  Wszyscy won!

 9. adambiernacki 07.03.2016 20:16

  “Jeszcze Polska wtedy żyła gdy za nią ginęli” ot i wszystko. Kimkolwiek by nie był okupant i jak czy poprzez kogo działał nic mu się nie dzieje. Jest to dlań zachęta i nagroda. Dzięki temu jest pewny siebie. Praktycznie każdy złodziej i oszust może tu zjechać i okradać ten były naród do woli. Co też robią. Ogłoszenie się frajerem świata przyciąga cwaniaków. Może dokładniej wypięcie tyłka przyciąga pewne typy. Wszyscy pokornie płacą haracze i pokornie biorą po pysku i nie tylko no i jak dają palec… Nadchodzi koniec, bo Polak się taniuteńko sprzedaje.

 10. Świetlisty 08.03.2016 01:04

  Kochani i jest nadzieja:) http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/80480-wieceji-wiecej-coraz-wiecej-oznak
  Prosze mi wybaczyć ze powierzchownie nie trzymam sie tematu ale jest on własnie taki gdy spojrzy sie bardziej w makro

  Pozdrawiam 🙂

 11. Monna 08.03.2016 08:35

  Proszę bardzo, projekt ustawy skierowany do Sejmu http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=RPL&Id=RM-10-8-16

  Bardzo to smutne, myślałam że PIS zniesie 1066 a oni poszli jeszcze dalej niż PO. Coś się szykuje…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.