Czy po pożarach Australię czekają powodzie?

Opublikowano: 18.01.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1387

Po miesiącach suszy i wielkich pożarów, w dużej mierze będących jej konsekwencją, natura wreszcie zlitowała się i do ​​Australii dotarł długo oczekiwany burzowy front pogodowy. W rezultacie na kontynencie wystąpiły liczne ulewy.

https://www.youtube.com/watch?v=4anjBR8QXgE

Nadejście burz i opadów deszczu to dobra wiadomość dla strażaków walczących z ogniem. Gorzej, że towarzyszy im silny wiatr, który może przyczynić się też do rozprzestrzenienia ognia. Mieszkańcy mają nadzieję, że zmiany pogody pomogą w walce z pożarami.

Według lokalnych mediów, w najbardziej dotkniętych stanach – Nowej Południowej Walii i Wiktorii – spadło ponad 50 milimetrów opadów na metr. Jednak eksperci twierdzą, że to nie wystarczy, aby zakończyć suszę.

W Australii trwa teraz około sto pożarów buszu. Niestety cały czas pojawiają się też kolejne, często na skutek wyładowań atmosferycznych towarzyszących burzom. Jednak woda powoduje, że ekspansja ognia jest znacznie ograniczona w porównaniu do poprzednich tygodni. Według ostatnich prognoz pogody, deszcze we wschodniej Australii są spodziewane do końca tego tygodnia.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.