Czy państwo bez kościoła to złe państwo? – 1

Opublikowano: 26.01.2021 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1144

Czy ateiści zabiorą nam nasze prawa? Czy brak Boga to brak moralności? Kościół czy państwo świeckie jest gwarantem tolerancji? Dlaczego szkoła powinna być świecka? Czy „obraza uczuć religijnych” powinna mieć specjalny status w prawie? Rozmowa o stanowisku w sprawie świeckiego państwa z Moniką Szymańską.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dgruzin 26.01.2021 16:38

    1- Czy ateiści zabiorą nam nasze prawa?
    Co to znaczy nam?
    2- Czy brak Boga to brak moralności?
    Nie. To co się nazywa moralnością jest wymysłem ludzkim. Bóg kojarzy mi się z Prawem Bożym a ono z moralnością dość znacznie się rozmija. I to w kwestii małżeństwa, zdrady jak i przyzwolenia na inne kochanie. Proszę nie uważać za Prawo Boże bzdur jakie są w wielokrotnie redagowanej biblii.
    3- Kościół czy państwo świeckie jest gwarantem tolerancji?
    Ani jedno ani drugie, przy czym każdy z w/w podmiotów ma swoje priorytety, na które jest mniej tolerancyjny.
    4- Czy „obraza uczuć religijnych” powinna mieć specjalny status w prawie?
    Nie. Trudno ustalić jej granice i jest nadużywana. Dlaczego specjalnej ochronie podlega tylko jeden RODZAJ uczuć? I to tych, którzy są większością? W chameryce przynajmniej do niedawna można było mówić co się chce. Uczucia są częścią istoty ludzkiej, którą łatwo się manipuluje. Wynika to z braku panowanie nad sobą i tolerancji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.