Czy obecnie rządzą nami psychopaci?

Opublikowano: 06.07.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1378

„Macron jest niebezpieczny, bo ma nieproporcjonalne mniemanie o sobie i nie będzie walczył o Francję czy cele społeczne, lecz wyłącznie o siebie, by podtrzymać swą kruchą tożsamość” – Adriano Sagatori, włoski psychiatra.

Z wiekiem psychopaci stają się większym zagrożeniem niż kiedykolwiek. Stają się lepsi w kłamaniu i lepsi w przekonywaniu ludzi, że ich intencje są dobre. Dla psychopaty dobroć, człowieczeństwo i sentymentalizm są oznakami słabości, które należy wykorzystać. Psychopaci nie mają sumienia, tak jak reszta z nas, więc nigdy nie cierpią z powodu ograniczającego wpływu winy.

Świat jest obecnie kontrolowany przez grupę spiskowców – miliarderów, którzy używają potężnej mieszanki firm farmaceutycznych, lewicowych ekstremistów, zielonych i kultystów zmian klimatu, aby popchnąć świat w chaos gospodarczy. Kiedy zniszczą globalną gospodarkę, podniosą ceny energii i żywności, stworzą masowe ubóstwo i zamordują kilkaset milionów ludzi, zaoferują uratowanie nas wszystkich za pomocą rządu światowego i świata kontrolowanego przez cyfrowe paszporty.

Miliarderzy i członkowie Grupy Bilderberg są, w mojej opinii, psychopatami, którzy otrzymali władzę i bogactwa tej planety i nad tą planetą. Ale co z przywódcami politycznymi na całym świecie. Czy wszyscy oni też są psychopatami? Cóż, Spójrz na dowody. Psychopaci są wyjątkowo samolubni, nieustannie kłamią, manipulują, są bezduszni, wzniośli i pasożytniczy. Psychopaci wydają się silni, spokojni i pewni siebie, ale brakuje im osobistego wglądu. Nigdy nie okazują skruchy.

Psychopaci są bezwzględni, manipulacyjni i trwale nieuczciwi. Są czarujący, ale są bezlitośni w kontaktach z innymi, robią rzeczy, które normalni ludzie uznaliby za straszne. Ale nigdy nie czują się winni. W całej historii psychopaci zawsze mieli przewagę, jeśli chodzi o ubieganie się o wysokie stanowiska. Dzisiejsze systemy partii politycznych, z ich naciskiem na powierzchowną sympatię i nieskończoną zdolnością do kłamstwa i oszustwa, ułatwiają psychopatom dotarcie na szczyt.

Na całym świecie niezwykle wysoki odsetek prezydentów i premierów trafia do więzień. To z pewnością sugeruje, że mają tendencje przestępcze. Myślę, że wykazują również wyraźne tendencje psychopatyczne. W całej historii posiadanie cech psychopatycznych okazało się użytecznym paszportem do wysokiego urzędu. Przywódcy, którzy są psychopatami, mają ogromną przewagę nad bardziej demokratycznie nastawionymi przywódcami.

Posiadanie cech psychopatycznych jest w rzeczywistości korzystne dla przywódcy politycznego. Cechy te dają mu więcej swobody w kontrolowaniu i manipulowaniu tymi, którzy są pod nim, a zwłaszcza w kontaktach z potencjalnymi wrogami. Oczywiście dzieje się też tak dlatego ponieważ ten świat systematycznie był demoralizowany i degenerowany. Stąd jednostki psychopatyczne mogą w nim brylować (są niczym ryba w wodzie).

Z wiekiem psychopaci stają się większym zagrożeniem niż kiedykolwiek. Stają się lepsi w kłamaniu i lepsi w przekonywaniu ludzi, że ich intencje są dobre. Dla psychopaty dobroć, człowieczeństwo i sentymentalizm są oznakami słabości, które należy wykorzystać. Psychopaci nie mają sumienia, tak jak reszta z nas, więc nigdy nie cierpią z powodu ograniczającego wpływu winy.

Czy przywódcą naszego kraju jest psychopata? Są psychopaci? Opiszę dwanaście cech, które pozwolą ci a także i mi, zdecydować, czy twój/mój „przywódca” jest psychopatą. Po prostu zapisz TAK za każdym razem, gdy myślisz, że rozpoznajesz cechy swojego lidera. Na końcu kwestionariusza po prostu dodaj liczbę odpowiedzi TAK.

Zaczynamy:

1. Psychopaci są wyjątkowo samolubni i egocentryczni; nie martwią się o uczucia innych ludzi. Nie zastanawiają się dwa razy nad oszukiwaniem innych ludzi, jeśli jest to dla nich korzystne.

2. Psychopaci kłamią nieustannie (i są w tym bardzo dobrzy). Politycy mówią wielkie, celowe, zdeterminowane, samolubne kłamstwa. Wiedzą, że jeśli będą kłamać, uda im się oszukać większość ludzi przez większość czasu. Zwłaszcza jeśli robią to z uśmiechem i kilkoma rozbrajającymi słowami.

3. Psychopaci są manipulatorami i potrafią przekonywać innych ludzi, by robili coś dla nich. Psychopaci dostają świetnego kopa od manipulowania ludźmi – niezależnie od tego, czy są przyjaciółmi, kolegami czy członkami rodziny. Zaczynają od manipulowania ludźmi poprzez urok i perswazję, ale jeśli te metody zawiodą, będą manipulować poprzez strach.

4. Psychopata kocha tylko siebie samego. Psychopata wie, że można uzyskać to, czego chce, udając dobrego i lojalnego kochanka lub przyjaciela. Zrobią więc wszystko, co w ich mocy, aby zbudować ten wizerunek. Ale podstawową lojalnością psychopaty będzie on sam. Uważa, że jest naprawdę lepszy od wszystkich wokół niego.

5. Psychopaci są bezduszni i obojętni na cierpienie. Psychopaci nie odczuwają ani nie okazują żadnej empatii ani szczerej sympatii, gdy inni wokół nich cierpią. Czasem okazują fałszywą sympatię, gdy wydaje się to właściwe i dla nich korzystne.

6. Psychopaci znęcają się i są agresywni i nie widzą żadnego powodu, dla którego nie powinni być, zwłaszcza, że wiedzą z doświadczenia, że zastraszanie jest bardzo skutecznym sposobem na uzyskanie własnej drogi i zdobywanie jeszcze większej władzy.

7. Psychopaci są czarujący, ponieważ nauczyli się być uważni i udają zainteresowanie innymi, ale ich zainteresowanie jest czysto powierzchowne. Ich oczy szybko błyszczą, gdy ktoś inny mówi o sobie, i zmieniają temat tak szybko, jak to możliwe.

8. Psychopaci nie są w stanie doświadczyć miłości ani okazać prawdziwego współczucia i mogą przechodzić z jednego związku do drugiego. Im starszy i bardziej doświadczony staje się psychopata, tym lepiej będzie w stanie udawać reakcje emocjonalne. Psychopaci zaniedbują swoje rodziny, ponieważ ich jedyną prawdziwą troską są oni sami. Psychopaci nieustannie poszukują podniecenia i dlatego mogą angażować się w niekończącą się serię związków. Robią to nie dlatego, że szukają miłości lub romansu, a nawet fizycznego podniecenia, ale dlatego, że cieszą się dreszczykiem pościgu i dreszczykiem zdrady swoich partnerów.

9. Psychopaci nigdy nie biorą odpowiedzialności, zawsze obwiniają innych, gdy coś pójdzie nie tak. Jeśli popełnią błąd, zawsze wskażą palcem na kogoś innego i obwinią go. Psychopaci nigdy nie okazują skruchy ani winy i nigdy nie dbają o uczucia innych. Nigdy nie czują się źle, gdy robią złe rzeczy i nigdy się nie wstydzą. Ich główną troską jest to, aby nie dali się złapać i nie zostali zmuszeni do wzięcia odpowiedzialności za to, co zrobili.

10. Psychopaci często składają obietnice, o których wiedzą, że nie mogą ich dotrzymać i nie mają zamiaru ich dotrzymać. Składają obietnice, ponieważ są wygodne i użyteczne i umożliwiają im uzyskanie tego, czego chcą, kiedy tego chcą. Obowiązki i zobowiązania nic nie znaczą dla psychopatów i nie czują oni potrzeby dotrzymywania obietnic lub zasad, chyba że jest w tym jakaś oczywista korzyść dla nich samych.

11. Psychopaci są dobrzy w autopromocji. Mają ogromną wiarę w siebie i pewność siebie, a czasami wydają się wyjątkowo nachalni. Psychopaci mogą manipulować innymi spokojnie, chłodno (i bez żadnych skrupułów) i często robią to w celu kontynuowania własnej kariery. Ponieważ nigdy nie czują się winni ani zawstydzeni, psychopaci często mogą wspiąć się na szczyt w wybranej przez siebie dziedzinie.

12. Psychopaci są często niezwykle ambitni. I wznoszą się na szczyt, ponieważ potrafią radzić sobie z problemami, niepowodzeniami i rozczarowaniami znacznie skuteczniej niż zwykli ludzie. Psychopaci ignorują lub odrzucają rodzaj prawdziwych zmartwień, które niszczą zwykłych ludzi.

To siła psychiczna psychopatów pomaga im wznieść się na szczyt i to właśnie ta siła, ta niezachwiana, nieczuła, zaangażowana determinacja w osiąganiu własnych ambicji, bez względu na koszty, jest takim zagrożeniem zarówno dla reszty z nas, jak i dla społeczeństwa jako całości. Dodatkowo psychopaci nigdy nie przepraszają. Kiedy zwykli ludzie popełniają poważne błędy, przepraszają, próbują naprawić sytuację i, całkiem prawdopodobnie, czują się pełni winy. Psychopata tak nie ma.

Im więcej z tych cech rozpoznałeś, tym bardziej prawdopodobne jest, że twój przywódca jest psychopatą. Jeśli zauważyłeś osiem lub więcej, to zdecydowanie ma on cechy psychopaty. Możesz wypróbować te pytania na innych znanych postaciach. Tony Blair, Donald Trump, Bill Gates czy Klaus Schwab.

Źródło: Globalne-Archiwum.pl

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.