Czy Megaustawa o sieci 5G powstała w wyniku korupcji?

Opublikowano: 31.08.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 534

Zmiana Megaustawy Cyfrowej to zaplanowana z premedytacją katastrofa ekologiczna i zdrowotna w skali całej Polski, o nieobliczalnych konsekwencjach. Popierając ten projekt posłowie biorą na siebie pełną odpowiedzialność za konsekwencje.

https://www.youtube.com/watch?v=Rx0TejCUoe0

Od kilku miesięcy informujemy o nieprawidłowościach w procesie legislacyjnym przy tak zwanej Megaustawie zmieniającej m.in. prawo telekomunikacyjne. Przedstawiciele Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych Wojciech Dobrzyński i Mateusz Jarosiewicz wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Prawo do Życia i innymi organizacjami ekologicznymi i obywatelskimi na komisjach sejmowych i senackich zgłaszali zapytania i zastrzeżenia do stanowionego prawa.

Zwracano wielokrotnie uwagę na konflikt interesów istniejący przy procedowaniu tej ustawy. Zysk korporacji to dziesiątki miliardów zł, w tym zwolnienie z opłat legalizacyjnych i kosztów utrzymania masztów od anteny, a wszystkie koszty rozwoju ich biznesu przeniesione zostały w Megaustawie na państwo. Wiele wskazuje na to, że ustawa ta mogła zostać “kupiona”.

https://www.youtube.com/watch?v=fqWTajETL38

Po stronie rządowej i wśród przedstawicieli sektora telekomunikacyjnego nie widać żadnej refleksji i gotowości do prowadzenia uczciwych rozmów i negocjacji. Powstało w międzyczasie wiele dokumentów i opracowań, w tym raport Instytutu Medycyny Pracy poświęcony wpływowi fal mikrofalowych na zdrowie człowieka, a także ekspertyza Instytutu Spraw Obywatelskich i Pawła Wypychowskiego. Jednoznacznie pokazuje ona niezgodności z faktami publikacji Ministerstwa Cyfryzacji, m.in. takich jak “Biała Księga – 5G”.

Wnioski ekspertów są takie, że działanie tej ekipy rządzącej jest wymierzone w cyberbezpieczeństwo, suwerenność państwa polskiego, zdrowie i bezpieczeństwo oraz warunki bytowe Polaków.

https://www.youtube.com/watch?v=VwPC38Ie13w

W związku z tym sieć organizacji i osób indywidualnych sprzeciwiających się Megaustawie (w tym neOS, Narodowy Instytut Studiów Strategicznych i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Prawo do Życia) przedstawiła członkom Sejmowej Komisji Cyfryzacji zbiór paragrafów przepisów prawa, które zostały według nich złamane, z sugestią do podjęcia działań przez odpowiedzialne służby, zmierzających do podjęcia adekwatnych do czynu czynności, jeśli faktycznie miało miejsce “kupienie” tej ustawy. Obecnie jest ostatni moment, kiedy klub rządzący może ściągnąć tę ustawę z procedowania w Sejmie i uniknąć kompromitacji.

Autorstwo: Mateusz Jarosiewicz i Wojciech Dobrzyński
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. xc1256 31.08.2019 16:25

    Zwróciłbym uwagę społeczeństwa, że w tej ustawie (- a to może pomóc),jest zapis pozwalający stawiać maszty, urządzenia bez zgody właściciela posesji – to moim zdaniem wbrew konstytucji, dodatkowo operator nie będzie płacił za zajęty teren.
    Czyli przyjeżdża pan z P4 i mówi do pana posła, tutaj przed pańskim domem stanie 54 maszt z 12 BTS-ami o mocy 24kW… a pan nie masz nic do gadania….no ciekawe czy będą głosować za taką ustawą…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.