Czy matematyka jest rasistowska?

Opublikowano: 19.02.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2251

Jak donosi Fox News, Departament Edukacji stanu Oregon chce, aby nauczyciele zapisywali się na zajęcia poświęcone „demontowaniu rasizmu w matematyce”. Ma on za cel, zapewnienie nauczycielom zasobów, potrzebnych do zniesienia „kultury białej supremacji” na lekcjach matematyki. Całość projektu, została opisana w 82-stronicowym dokumencie.

Podczas kursu, nauczyciele dowiedzą się, w jaki sposób matematyka „jest używana do podtrzymywania poglądów kapitalistycznych, imperialistycznych i rasistowskich”. Zachęca się również nauczycieli do tworzenia „tożsamości matematycznej”, aby uczniowie „mogli postrzegać siebie jako matematyków” i przyjmowali zasady odrabiania prac domowych, które uwzględniają potrzeby uczniów z mniejszości. Wygląda więc na to, że nawet tak odseparowany od polityki koncept jak matematyka, może zostać naszprycowany ideologią. Miesiące protestów ruchu BLM, doprowadziły do kuriozalnej sytuacji, w której wydziały edukacji stanowej i okręgi szkół publicznych w USA, włączają do programu absurdalne tezy, tylko po to, aby uniknąć oskarżeń o rasizm. Najwyraźniej, lewicowi politycy nie rozumieją, że szacunek do drugiego człowieka, jest czymś co nabywa się w procesie wychowania, a nie szkolnej indoktrynacji.

Niedawno, Rada Edukacji Północnej Karoliny zatwierdziła nowe amerykańskie standardy historii, które będą uczyć uczniów szkół średnich „wyjaśniania, w jaki sposób niewolnictwo, ksenofobia, pozbawienie praw wyborczych i nietolerancja wpłynęły na indywidualne i grupowe perspektywy Amerykanów”. Wzbudzanie w młodych amerykanach wstydu, w ramach nauki matematyki, przywodzi na myśl akcję denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej. Mowa tu o procesie, który polegał na uczeniu narodu niemieckiego wstydu za wydarzenia II wojny światowej. Z biegiem lat, uczyniło to z tego kraju lewicową utopię dla imigrantów zasiłkowych. Jeśli Stany Zjednoczone, obierają taki sam kurs, już wkrótce może tam dojść do incydentów odwrotnego apartheidu, rodem z RPA.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: FoxNews.com, Equitablemath.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 20.02.2021 00:51

    Dobra, ja nawet nie komentuję
    OUT NOW!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.