Czy marszałek Senatu szczuje Ukraińców na Polaków?

Opublikowano: 27.03.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1717

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział złożenie wniosku o odwołanie Tomasza Grodzkiego z funkcji Marszałka Senatu. Jest to pokłosie skandalicznej wypowiedzi Grodzkiego nt. polskiego rządu, oskarżając go o kolaborację z rosyjskim najeźdźcą.

„W związku ze skandaliczną wypowiedzią Grodzkiego o finansowaniu przez Polskę zbrodniczego reżimu Putina senatorowie PiS złożą wniosek o jego odwołanie. Te kłamliwe słowa są hańbiące i sprzeczne z polską racją staną. Są granice, których przekraczać nie wolno!” – poinformował Wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

W ten sposób Wicemarszałek Senatu odniósł się do piątkowej wypowiedzi Marszałka Tomasza Grodzkiego, skierowanej do Rady Najwyższej Ukrainy. Przeprosił on za działania polskiego rządu, który ma kontynuować współpracę gospodarczą z Rosją.

„Muszę Was przeprosić za to, że niektóre firmy w haniebny sposób kontynuują działalność w Rosji, że nadal przez Polskę jadą tysiące tirów na Białoruś i dalej, że nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów” – stwierdził w piątek Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. „W ten sposób z niedającą się zaakceptować hipokryzją nadal – nawet wbrew intencjom – finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych ludzi” – dodał.

W związku z inwazją na Ukrainę Unia Europejska nałożyła na Rosję cztery pakiety sankcji. Nie obejmują one jednak sektora energetycznego, z którego Moskwa czerpie największe dochody. Przeciwko zaostrzeniu unijnych sankcji i nałożeniu embarga na import rosyjskiej ropy i gazu najbardziej opowiadają się Niemcy i Węgry.

Przeciwne zdanie w tej sprawie ma Polska, a premier Mateusz Morawiecki jest największym orędownikiem objęcia Rosji jak najostrzejszymi sankcjami i stara się przekonać do tego przywódców innych krajów UE. „Są państwa w Unii Europejskiej, które nie są do tego gotowe. To przede wszystkim Niemcy, Austria i Węgry. Kilka innych krajów zachowuje daleko idącą wstrzemięźliwość. Dla nas jest to pewien dodatkowy ból” – podkreślił w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Źródło: MediaNarodowe.com

16

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Baltazar Bombka 27.03.2022 15:23

  Jak by nie było, ma rację. Albo nakładamy sankcje i kończymy współpracę albo robimy jak Niemcy, nic nie obiecujemy i nic nie robimy.

 2. Adalb 28.03.2022 03:28

  Baltazar Bombka 27.03.2022 15:23

  Jak by nie było, ma rację. Albo nakładamy sankcje i kończymy współpracę albo robimy jak Niemcy, nic nie obiecujemy i nic nie robimy.

  Niemcy to mądry i pragmatyczny naród w przeciwieństwie do Polaków.

 3. MasaKalambura 28.03.2022 06:57

  Koperta znowu swoje chore wynurzenia wygłasza. Ale uchylenia immunitetu korupcją splamiony hipokryta rozpatrzyć nie zezwoli. Ot świętoszek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.