Kosmici zaprojektowali wszechświat?

Opublikowano: 25.05.2018 | Kategorie: Audycje

Kosmici zaprojektowali wszechświat?

Liczba wyświetleń: 572

Czy to możliwe, że kosmici stworzyli komputerowo nasz wszechświat? Hipoteza symulacji zyskuje ostatnio coraz większy rozgłos i jest poważnie brana pod uwagę przez naukowców, więc warto się nad nią zastanowić z perspektywy kosmicznych opowieści. Skoro my, Ziemianie, już jesteśmy w stanie tworzyć wirtualną rzeczywistość, to być może i inne cywilizacje w kosmosie mogły kiedyś tego dokonać. Być może takie istoty tworzą wirtualną rzeczywistość dla rozrywki, tak jak my dziś tworzymy gry komputerowe. A może powód jest zupełnie inny i cywilizacje chcąc aby ich gatunek przetrwał, nie zajmują się jedynie eksploracją i kolonizacją innych planet, ale tworzą także wirtualne rzeczywistości za pomocą maszyn rozmieszczonych w wielu układach gwiezdnych, na wypadek gdyby z jednym z nich stało się coś niedobrego. W ten sposób owe istoty mogłyby przetrwać na dwa sposoby, a wolny czas spędzałyby w wirtualnej rzeczywistości gdzie tworzyłyby od nowa prawa fizyki. To co najbardziej fascynuje w takich dywagacjach to próba odpowiedzi na pytania dotyczące najbardziej zamierzchłej przeszłości. Dlaczego powstawały kolejne wirtualne wszechświaty? Czy kiedyś powstała pierwsza symulacja? A jeśli tak to kto ją zaprogramował i czy żył w ‘fizycznym’ wszechświecie-matce? Zapewne nigdy nie poznamy odpowiedzi na te pytania, podobnie jak nie dowiemy się czy faktycznie nasz wszechświat został zaprojektowany przez kosmitów. Takie rozważania to tylko sfera domysłów, jednak warto zastanowić się nad tym, czy żyjemy w wirtualnej rzeczywistości.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.