Czy Kaufland będzie udawał pocztę?

Opublikowano: 31.05.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1244

We wszystkich sklepach Kaufland w całej Polsce będą działać usługi pocztowe. Oznacza to, że placówki mogą być czynne także w niedziele.

Jak informuje portal „Wirtualne Media”, wdrożenie usług pocztowych pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki – taką funkcję mogą pełnić zarówno sklepy osiedlowe, jak i duże dyskonty czy hipermarkety. Od pewnego czasu sieć Kaufland obchodzi bezczelnie ustawę o zakazie handlu, proklamując część swoich sklepów wielkopowierzchniowych „placówkami pocztowymi”. Niedługo staną się nimi wszystkie Kauflandy.

W Polsce Kaufland ma aktualnie 227 marketów i zatrudnia ok. 16 tys. pracowników. Kaufland to już kolejna sieć handlowa, której sklepy jako placówki pocztowe mogą być czynne we wszystkie niedziele. Od kilku lat taki status mają sklepy Żabka, których w całym kraju jest już ponad 7 tys. W ostatnim czasie pojawiły się nieoficjalne informacje, że placówkami pocztowymi mogą stać się także sklepy Lewiatan i Polo Market.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Arpiko 31.05.2021 20:05

    BricoMarche już tak działa,tzn poczta.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.