Czy Kaczyński z Morawieckim wprowadzą stan wyjątkowy?

Opublikowano: 21.03.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1976

Kilka dni temu w jednym z licznych wywiadów jakich udziela covidowy celebryta prof. Andrzej Horban, oświadczył, że wśród koronawirusowych obostrzeń może znaleźć się również zakaz przemieszczania się? Doradca premiera zdradził, że jesteśmy blisko takiej decyzji. To oznacza wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenie kraju.

Wszystko wskazuje na to, że Kaczyński będzie miał szansę zostać drugim Jaruzelskim i wprowadzi swój stan wojenny. Rząd przymierza się do wprowadzenia stanu wyjątkowego. Po orzeczeniu Sądu Najwyższego o nielegalności obostrzeń, które miało miejsce 16 marca, rząd usiłujący stan prawo rozporządzeniami, znalazł się w kłopocie.

Problem prawny władzy stał się teraz jeszcze większy niż zwykle. Po prostu nie można stanowić prawa w taki sposób, bo nie będzie ono legalnie obowiązujące. Rząd Morawieckiego od ponad roku łamie wszystkie reguły szczując obywateli na siebie i strasząc ich swoimi siepaczami z policji, wojska i sanepidu, bezmyślnie wykonującymi nielegalne rozkazy.

Jednak król jest nagi i obecnie brak im narzędzi do trzymania nas za przysłowiową twarz. Nie mogą nas ponownie pozamykać w areszcie domowym jak rok temu. Aby to uczynić muszą ogłosić stan wyjątkowy. Nie zrobili tego tylko dlatego, że musieliby wtedy płacić odszkodowania zamkniętym przez nich firmom.

Jest też druga kwestia. Według polskiego prawa stan wyjątkowy nie może być dłuższy niż 90 dni. Przedłużenie go jest możliwe tylko raz na czas nie dłuższy niż 60 dni. Można zatem założyć, że rządzący nie chcieli go wprowadzić, bo nie mogliby kontynuować zamordyzmu w nieskończoność.

Nie wiadomo co będący na bakier z prawem rząd wymyśli, aby uniknąć płacenia odszkodowań, bo to raczej pewne, że podejmą taką próbę. Prawnicy powinni mieć już gotowe pozwy o odszkodowania, w imieniu firm, którym zabroniono działać. I należałoby składać je natychmiast po ogłoszeniu stanu wyjątkowego.

Rządzący zdają sobie sprawę z tego w jak trudnej sytuacji się znaleźli. Gniew społeczeństwa rośnie każdego dnia. Ludzie coraz częściej ignorują rządowe obostrzenia. Działają już nieliczne knajpy, toczy się życie jakby obok powszechnych COVID-owych nonsensów. Frustracja społeczeństwa każdego dnia się pogłębia, a narzędzi kolejnych za bardzo nie ma i dlatego mogą sięgnąć po stan wyjątkowy.

Gdyby do tego doszło nastąpi znaczące ograniczenie wolności obywatelskich. Wreszcie będzie można legalnie zakazać zgromadzeń. Władza zyska możliwość cenzury i zamykania ust niepokornym dziennikarzom. Po prostu zabroni się mówić o niektórych tematach.

Stan wyjątkowy w czasach pisowskiego reżimu to z pewnością nie będą przelewki. Wszystko wskazuje na to, że zbliżamy się do takiego momentu, od którego znowu trzeba będzie walczyć o wolność i dążyć do upadku reżimu, tak jak pod koniec PRL.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szwęda 21.03.2021 15:03

  Kiedy bandyci wprowadzą stan wyjątkowy, to będą mieli również otwartą furtkę do stosowania fizycznego przymusu w przeprowadzaniu eksperymentu pseudo medycznego zwanego szczepieniami – na co zresztą jest chyba już przygotowana ustawa.

 2. robi1906 21.03.2021 19:12

  reżim w PRL to były rządy żydów przekazane “żydowskiej opozycji demokratycznej”.
  Kiedy to w końcu dojdzie do tych pancerno-zakutych oślich głów.

  Dopowiem,, nie uważam Jaruzelskego za drugiego Bolka Wałęsę, Jaruzelski to był cwaniak, i za co tego ch..ja kupili to nie wiem,
  ale wiem na pewno to, że dobrze ten oślojebca wiedział co robi przekazując Kor-owi władzę.

 3. BANDZIORkaq 22.03.2021 22:26

  A ja dziś , jadąc podmiejskim autobusem, wyczytałam na szybie, że firma będąca przewoźnikiem informuje pasażerów, że w związku z epidemią zastrzega sobie zawieszenie części lub wszystkich kursów zależnie od odgórnych dyspozycji. No żesz kobieta lekko zdeprawowana na tle seksualnym, jaki będzie to miało skutek , jeżeli w jednym autobusie skumulują się pasażerowie z tych odwołanych, jeżeli komukolwiek nasze zdrowie leżałoby na sercu, powinny być 2 pojazdy na jeden kurs, żeby zachować dystans. W związku z tym ,że pracownicy branż nietkniętych obostrzeniami, np. budowlańcy, będą pozbawieni możliwości dotarcia do pracy. Owe obwieszczenia ładnie kontrastują z nagością twarzy na przestankach. Jednakoż przedstawiłabym władzom faktury za taksówki, jako zwrot poniesionych kosztów w związku z ich widzimisię potrąciłabym to sobie z podatku. Składki zdrowotne to jakiś absurd, równie dobrze można sobie zadzwonić na 0700 i uzyskać poradę nie gorszą ,a na pewno tańszą. Odciąć dostawy hajsu na koryto . Świnie zaczną same żreć się nawzajem, a kiedy ostatnia świnia dokona żywota….no właśnie, co wtedy?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.