Czy iwermektyna to lek który zakończy pandemię COVID-19?

Opublikowano: 12.05.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1224

Lekarze zorganizowani w ramach FLCCC (Front Line COVID-19 Critical Care Alliance), od kilku miesięcy interesowali się lekiem znanym jako iwermektyna. Opublikowane właśnie wyniki badań, które pojawiły się na łamach czasopisma „American Journal of Therapeutics”, sugerują że ten przeciwpasożytniczy lek, może znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowalności i śmiertelności na skutek tej choroby.

Zgodnie z dokładnymi słowami ekspertów z FLCCC: „W przypadku większości badanych leków nie udało się dostarczyć powtarzalnych, ostatecznych dowodów skuteczności w zmniejszaniu śmiertelności COVID-19, z wyjątkiem kortykosteroidów w chorobie o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego. Niedawno pojawiły się dowody na to, że doustny środek przeciwpasożytniczy, iwermektyna, wykazuje liczne mechanizmy przeciwwirusowe i przeciwzapalne, a wyniki badań przynoszą znaczące korzyści. Ponieważ niektóre z nich nie przeszły wzajemnej oceny, kilka grup ekspertów, w tym Unitaid / Światowa Organizacja Zdrowia, podjęło systematyczne globalne wysiłki, aby skontaktować się ze wszystkimi aktywnymi badaczami, w celu szybkiego zebrania danych potrzebnych do oceny i przeprowadzenia metaanaliz”.

Pierwsze doniesienia o skuteczności tego leku, pojawiły się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Europejska Agencja Leków, nie wyraziła wówczas zgody na wprowadzenie iwermektyny do praktyki klinicznej, ze względu na brak wystarczających dowodów naukowych. Podobne obawy wygłosiła niedawno amerykańska agencja FDA. Iwermektyna jest już dziś skutecznie wykorzystywana w terapii COVID-19, w takich krajach jak RPA, Zimbawe, Słowacja, Czechy, Meksyk a od niedawna również i Indie.

Badacze odpowiedzialni za nową metaanalizę nie mają wątpliwości, że iwermektyna może zupełnie zakończyć trwającą pandemię COVID-19. Wyciągnięte przez nich wnioski, oparte na 18 randomizowanych, kontrolowanych badaniach leczenia iwermektyny w COVID-19, można podsumować w następujących punktach:

– Metaanalizy wykazały duże, istotne statystycznie zmniejszenie śmiertelności, czasu do klinicznego wyzdrowienia i czasu do usunięcia wirusa.

– Wyniki wielu kontrolowanych badań profilaktycznych wskazują na znaczne zmniejszenie ryzyka zarażenia COVID-19 przy regularnym stosowaniu iwermektyny.

– Liczne przykłady kampanii dystrybucji iwermektyny prowadzących do szybkiego spadku zachorowalności i śmiertelności w całej populacji wskazują, że zidentyfikowano doustny środek skuteczny we wszystkich fazach COVID-19.

Niedawne wprowadzenie tego środka do użytku na terenie Indii, będzie stanowiło świetnym przykład na działanie tego leku w szerszej skali. Warto wspomnieć, że iwermektyna to lek o bogatej historii, który uratował życie miliardów ubogich i pokrzywdzonych mieszkańców rejonów tropikalnych, którzy zmagali się z ślepotą rzeczną i filariozą limfatyczną. Odkrywcy tego związku, zostali uhonorowani Nagrodą Nobla w dziedzinie medycyny w 2015 roku co doprowadziło do umieszczenia jej na liście podstawowych leków Światowej Organizacji Zdrowia.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: Journals.lww.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

Badania nad skutecznoscia iwermektyny opisuje tez w swoim ostatnim artykule na blogu – Sebastian Rushworth. On oszacowal 60% skutecznosc w zapobieganiu zgonow.
To szwedzki lekarz. Polecam bardzo jego blog.