Czy farbowanie włosów powoduje nowotwory?

Opublikowano: 23.10.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 912

Farbowanie włosów częściej niż sześć razy w roku zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi.

Szczegóły przeprowadzonych badań ogłosił lekarz londyńskiego szpitala Princess Grace Kefah Mokbel — podaje “The Times”.

Lekarz przeanalizował karty pacjentek cierpiących na raka piersi i doszedł do wniosku, że kobietom z farbowanymi włosami taka diagnoza jest stawiana o 14% częściej. “Podczas naszych badań odkryliśmy związek statystyczny pomiędzy wpływem farby do włosów i rozwojem nowotworu piersi. Zalecałbym zmniejszenie częstotliwości traktowania włosów farbą syntetyczną do sześciu razy w roku i regularne badania u specjalistów” — oznajmił lekarz.

Według niego bezpieczniejsze są środki o mniejszym stężeniu amin aromatycznych. Jednocześnie farby roślinne zawierające naturalne składniki, takie jak dzika róża i rabarbar, nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie.

Zdjęcie: AdinaVoicu (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. gajowy 23.10.2017 12:10

  W przypadku dezodorantów powinna być większa korelacja bo dezodoranty są aplikowane bardzo blisko piesi.

 2. guchy 23.10.2017 13:38

  “kobietom z farbowanymi włosami taka diagnoza jest stawiana o 14% częściej”

  Ciężko stwierdzić czy jedno z drugim ma jakiś bezpośredni związek. 14% to niedużo. Może przyczyna jest gdzie indziej. Kobiety farbujące włosy bardziej dbają o swój wygląd zewnętrzny, używają więcej kosmetyków – czyli chemii. Prawdopodobnie statystycznie większość z nich mieszka w środowisku miejskim – bardziej zanieczyszczonym. Pośrednich przyczyn może być więcej, więc teza stawiana przez autora wydaje się być nieco z “d-u-p-y”

 3. Youpidou 23.10.2017 13:43

  Im bardziej naturalny sposób tym lepiej dla zdrowia.
  Ceny takich produktów mogą wahać się nawet o kilkanaście złotych, więc raczej warto zainwestować w coś konkretnego… W niektórych produktach był nawet amoniak [a może wciąż jest?] co również może mieć negatywny wpływ i jak mnie pamięć nie myli, było o tym głośno parę lat temu.

  To samo tyczy się produktów spożywczych, czy innych produktów kosmetycznych w tym produkty przeciwsłoneczne…

  @gajowy
  ,,W przypadku dezodorantów powinna być większa korelacja bo dezodoranty są aplikowane bardzo blisko piesi.”

  Jednym z problemów w dezodorantów, może być aluminium. Większość takich kosmetyków ma więcej składników niż nie jeden produkt spożywczy a nawet bezglutenowy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.