Czy Trump ogłosi zniesienie wiz dla Polaków w czasie wrześniowej wizyty w Warszawie?

Opublikowano: 20.04.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 521

„Daję moje słowo, wizy zniesiemy, jeśli nie w tym, to najpóźniej do końca 2020 roku” – powiedziała Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, w opublikowanym wywiadzie udzielonym redaktorowi naczelnemu Agencji Informacyjnej Polska Wojciechowi Rogacinowi.

W rozmowie z amerykańską dyplomatką polski dziennikarz poruszył wiele tematów newralgicznych dla polskiej opinii publicznej. To między innymi kwestie dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych, stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce, Fort Trump i ewentualna wizyta prezydenta USA w Polsce, wprowadzenie technologii 5G i rzecz jasna zniesienie wiz do USA. Wprowadzenie ruchu bezwizowego dla Polaków było jedną z obietnic pani ambasador złożonych na początku jej kadencji. W odpowiedzi dziennikarz usłyszał pocieszające słowa, że jeszcze nie osiągnięto tego celu, ale rozwiązanie tej kwestii jest już blisko.

“Chcę zapewnić, że dotrzymam obietnicy i Polska wejdzie do programu ruchu bezwizowego, zanim zakończę swoją kadencję w Polsce. Daję moje słowo, wizy zniesiemy, jeśli nie w tym, to najpóźniej do końca 2020 roku” – zapewniła Georgette Mosbacher.

Pani ambasador bardzo by chciała, żeby nastąpiło to jeszcze w tym roku. Zaapelowała do polskich obywateli, aby byli aktywni, aby aplikowali o wizy. Rok fiskalny kończy się 30 września. Jest, więc, jeszcze trochę czasu. I zawsze jest szansa na osiągnięcie tego celu.

Na przypuszczenie polskiego dziennikarza, że Donald Trump mógłby w czasie swojej planowanej na wrzesień wizyty w Warszawie ogłosić wejście Polski do programu bezwizowego, Georgette Mosbacher odpowiedziała: “Oczywiście to, co dotyczy wiz, mogłoby być w trybie nadzwyczajnym ogłoszone. Jednak niektóre sprawy podlegają wyłącznej jurysdykcji Kongresu. Część z nich mamy pod kontrolą (…). Jednej rzeczy nie możemy kontrolować – to odsetek odmownie rozpatrzonych wniosków o wizy. Ten próg musi wynosić poniżej trzech procent. Jesteśmy blisko zejścia do tego progu, ale nie mogę zagwarantować, że do września już na pewno go osiągniemy” – powiedziała na zakończenie ambasador USA w Polsce.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. kufel10 20.04.2019 19:08

  Dlaczego ten rudy chłop maluje oczy?

 2. akami 20.04.2019 20:53

  Niech sp… Wielka łaska, wiza do Najbardziej zadłuzonego Państwa na świecie, które istnieje tylko dlatego, że jeszcze dolar funkcjonuje jako petrodolar. Jednak i jego dni są policzone i na tym poletku. A wtedy prawdopodobnie (jeśli Polska nie będą jeszcze rządzić syjoniści z Podatków i Socjalizmu) będziemy zmuszeni wprowadzic wisy dla Amerykanów.
  Powiem Wam tak, obserwuję miny Amerykanów którzy pierwszy raz przyjeżdzają do Polski.

  Spodziewają się tego co wciska do ich zakutych głów telewizja parainformacyjna CNN. Potem okazuje się, że przyjechali z zacofanego kraju do nowoczesnej Polski.

 3. Cosmo 21.04.2019 22:09

  Runie USA a z nim cały Zachód w tym my, wszakże sami wybraliśmy tą drogę uciekając spod jażma “imperium zła”, które zagrażało wolnemu światu.

 4. donkey 24.04.2019 14:48

  Popieram @akami
  Niech spadają z wizami, swoimi żołdakami i fortem Trumpek.

  Wprowadzić wizy dla USrańców i pogonić USRahellskie pomioty PiS, PO, Nowoczesną, PSL.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.