Czy „atak bandy antyszczepionkowców” to prowokacja?

Opublikowano: 26.07.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1523

W Grodzisku Mazowieckim doszło do szturmu na punkt szczepień. Dwie osoby zostały zatrzymane. „Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować” – skomentował incydent minister zdrowia Adam Niedzielski.

W mediach społecznościowych pojawiło się wideo z zajścia, do którego doszło w niedzielę. Na nagraniu widać, jak grupa ludzi z logiem organizacji „Polskie Żółte Kamizelki” próbuje wejść do punktu szczepień na COVID-19. Drogę zagrodzili im pracownicy placówki. Doszło do szarpaniny. Na nagraniu słychać wulgarne krzyki i widać, jak jeden z mężczyzn blokujących dostęp do punktu szczepień ma zakrwawiony nos. Piotr Fijałkowski we wpisie usiłujących wejść do budynku nazwał „antyszczepionkowcami”.

Interweniowała policja. „Około godz. 13.30 mieliśmy wezwanie na interwencję w jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Grupa osób chciała siłą wejść do budynku i wszczęła awanturę z pracownikami punktu” – przekazała PAP oficer prasowa asp. szt. Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. „Policja zatrzymała dwie osoby” – dodała.

„Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję polskiej policji za interwencję” – napisano na „Twitterze” minister zdrowia Adam Niedzielski.

Były premier Leszek Miller stwierdził, że może nie być innego wyjścia niż wprowadzenie obowiązku szczepień. „Chyba nie będzie innego wyjścia niż obowiązkowe szczepienia. Nie może być tak, że mniejszość, która się nie chce szczepić, będzie terroryzowała większość. Będzie zagrażała ich zdrowiu i życiu” – napisał.

Sprawę skomentował także ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw COVID-19 dr Paweł Grzesiowski. „Jestem kompletnie rozbity. Antyszczepionkowcy od słów przeszli do czynów. Agresja wobec osób wykonujących szczepienia to atak na funkcjonariuszy publicznych. Oczekujemy surowych konsekwencji wobec agresorów i wzmocnienia ochrony przez służby patrolujące okolicę punktów szczepień” – napisał na „Twitterze”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Polskie Żółte Kamizelki dostarczyły mediom mainstreamowym – w czasach gdy rozpoczęła się kampania zrzucania odpowiedzialności za „4 falę pandemii” na nieszczepionych „wrogów państwa” – idealnego materiału, który zaostrzy podziały społeczne i emocjonalnie wspiera lobbing na rzecz przymusowych szczepień. Przekaz mediów jest czarno-biały: „dobrzy, grzeczni zaszczepieni” i „źli, niegrzeczni antyszczepionkowcy”. Nawet zaszczepionym przeciwnikom przymusu nie będzie już żal przeciwników szczepień, bo to „agresywni bandyci”.

Bez względu na to, czy przeciwnikom szczepień puściły nerwy, czy też przeniknęli w ich szeregi prowokatorzy ze służb specjalnych, za całą tę sytuację odpowiada polski rząd, który zamiast zakończyć epidemię i zacząć traktować COVID-19 jak każdą inną chorobę, zachowuje się jak obłąkany na punkcie szczepionek psychopata. Blokuje leki na COVID-19 i chce za wszelką cenę wyszczepić jak największą liczbę ludzi bredząc, że nieszczepieni zagrażają szczepionym (co dowodzi, że szczepionki są nieskuteczne). Nie chcę krakać – ale jeśli rząd nie przestanie dzielić naród i szczuć, może dojść do wojny domowej i rozlewu krwi. Wydarzenia przyśpieszają i rząd zachowuje się, jakby nie służył narodowi, ale był jego wrogiem.

Przeciwnikom szczepień sugeruję – mimo napięcia – rozpocząć kampanię na rzecz zbierania podpisów pod referendum ws. zakończenia stanu epidemii i traktowaniu covid-19 jak każdej innej choroby. Wniosek nie ma szans przejść za rządów PiS-u, bo to partia totalitarystów, ale przynajmniej będzie niepodważalny dowód, że nie liczy się ze zdaniem obywateli. Zebranie 100 000 podpisów nie powinno być problemem w dzisiejszych czasach. Równolegle też zbierać podpisy ws. przedterminowych wyborów.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 21, średnia ocena: 4,62 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Foxi
Użytkownik

Panie L. Miller niech no pan tak po ludzku wyjaśni; Skoro jest pan zaszczepiony to dlaczego nadal czuje się pan zagrożony i terroryzowany? Dlaczego publicznie sugeruje pan, że ten preparat pana odpowiednio już nie zabezpiecza? Jest pan krypto-foliarzem?

Jeśli chodzi o % udział zaszczepionych parlamentarzystów to właśnie komuniści wyprzedzili całą stawkę w naszym Sejmie i zajęli 1 miejsce wśród zaszczepionych.

akami
Użytkownik
akami

Siermiezna prowokacja na poziomie umysłu biedronki lub pajaca udającego ministra jednej choroby.

Collega
Użytkownik

Ludzie korzystający ze swego prawa do wyboru leczenia są teraz wrogami ludu. To nieosoby, jak w “Roku 1984” Orwella, dopuszczający się myślozbrodni kwestionowania zaleceń epidemicznych.
“Źli antyszczepionkowcy” zastąpili fanatycznych islamistów, którzy nagle zniknęli. W jednej chwili ‘wojna ze Wschódazją zastąpiła wojnę z Eurazją’, którego to konfliktu jakby nigdy nie było.
Świadectwo szczepienia zastąpiło książeczkę partyjną.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Wciąż tu jesteśmy (fanatyczni muzułmanie). I też niezwykle martwi nas ten obłęd szczepionkowy.

Bo oto okazuje się, że preparat dopuszczony pod warunkiem zdjęcia z producentów odpowiedzialności za jego toksyczność jest na siłę wciskany obywatelom przez państwa, które również zrzekają się odpowiedzialności za NOPy. Jest wciskany na siłę pomimo praktyki dotychczas oczywistej w medycynie, zakazującej szczepień w trakcie epidemii aby zmniejszyć prawdopodobieństwo groźnej mutacji. Jest wciskany pomimo faktu stwierdzonego w krajach zaszczepionych w niemal 90% o niskiej skuteczności zapobiegania zachorowania na nowe wariacje wirusa. Jest wciskany pod pretekstem niższej śmiertelności zaszczepionych, która ogólnie jest niższa bo nowa mutacja będąc bardziej zaraźliwa, jest znacznie słabsza od poprzednich. Jest wciskana jako zapobiegająca chorobie, jednocześnie jako niezapobiegająca zarażeniu przez niezaszczepionych, których teraz zaczyna się traktować jako nie obywateli i podludzi. Jest wciskany nawet dzieciom, pomimo ostrzeżeń wynalazcy szczepionki mRNA o kumulowaniu się silnie rakotwórczych nośników mRNA w szpiku, jajnikach i organach wewnętrznych, oraz mimo niesprawdzenia działania długoterminowego tej szczepionki, o które zabiega wynalazca szczepionki przez podaniem jej najmłodszym. Jest wciskany a wynalazcę za te ostrzeżenia wymazuje się z sieci, wskazując firmy farmakologiczne jako wysoce etyczne. Gdy jednocześnie prawomocne sądy skazują na karę 20 miliardów dolarów te same firmy za wciskanie silnie uzależniających opioidów jako bezpiecznych środków uśmierzających ból nawet dzieciom.

Po porównaniu skali działania dzisiejszych terrorystów państwowo-korporacyjnych do niedawnych najstraszniejszych ekstremistów islamskich, to mamy tu system stalinowski na jednej szali a na drugiej podwórkowych łobuziaków.