Czy artyści kopiujący obrazy ruin wykonywali je z pamięci?

Opublikowano: 04.12.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2564

Słynni ruinistyczni artyści, tacy jak Piranesi, Hubert Robert, Panini oficjalnie uważani są za fantastów. Wyjaśnia się ich ruiny na obrazach jako mieszankę prawdziwych obiektów architektonicznych i wymyślonych przez nich samych. Ale aby lepiej to zrozumieć, warto porównać obrazy i ryciny z prawdziwymi ruinami, których można dotknąć gołymi rękami.

Udało mi się odwiedzić Rzym i znaleźć budowle, które na rycinach Piranesiego i obrazach innych artystów zrobiły na mnie wrażenie. Dlaczego chciałem zademonstrować właśnie jego? Ponieważ bardzo uważał na szczegóły i z fotograficzną dokładnością przedstawiał wszystko co widział.

Wszystko to jest zaniedbane, ludzie pasą bydło w szmatach. Na ziemi i na szczycie łuku leży warstwa ziemi po potopie.

Teraz:

Wszystko jest na grawiurze. W pobliżu można zobaczyć jak dobrze przetworzone są bloki, jak dopasowane są połączenia, widać wzory pomiędzy blokami. Po prostu nie da się czegoś takiego wystukać dłutem za pomocą tłumu niewolników. Ludzie na grawiurze najwyraźniej nie są związani z takimi budynkami.

Całkiem przypadkowo natknąłem się na ten łuk i natychmiast go rozpoznałem.

Teraz zakryty jest między domami mieszkalnymi:

Ile stuleci jeszcze przestoi? Pisze, że wykonano go z rzeźbionych kamiennych bloków.

Najwyraźniej zniszczyła je jakaś potężna siła: trzęsienie ziemi, potop lub wszystko razem.

Jedna z piramid w Rzymie. Sądząc po zdjęciach, było ich kilka. Najwyraźniej kultura Rzymu i Egiptu pozostawała w bliskim kontakcie i wpływała na siebie, ponieważ oprócz piramid na obeliskach zachowały się egipskie symbole. Obeliski stoją od dawna, czyli tam gdzie na obrazach „ruinistów”.

Teraz:

Od dawna marzyłem o zobaczeniu tej piramidy, nie mogłem się oprzeć i opublikowałem kilka zdjęć, ciekawe szczegóły.

Jak widać, aktualny poziom ziemi jest znacznie wyższy niż na tym, na czym stoi piramida i przylegająca do niej ściana. Prawie wszystkie ruiny w Rzymie są zanurzone w warstwie ziemi. Na tej głębokości były one zanurzone na obrazach wykonanych przez artystów.

Ciekawe jak barbarzyńcy mogli zniszczyć tak wspaniałe struktury? W podręcznikach tego nie powiedzą.

Oznacza to, że ktoś zaprojektował te obiekty za pomocą narzędzi do rysowania, obliczył wszystkie elementy, obciążenia, zorganizował produkcję i dostawę materiałów budowlanych, a następnie zgodnie z wszelkimi zasadami, ze wszystkimi wzorami, zbudował ogromny budynek z cegły. A potem przyszli barbarzyńcy i rękami i kijami wszyscy zniszczyli kawałki ważące po kilka ton? Stojąc przy tych grubych, idealnie równych wzorzystych ścianach trudno uwierzyć w oficjalną historię.

Ci ludzie przy wzgórzu kapitolińskim wyglądają jak obcy, napływowi. Słabi, chorzy, ubrani w łachmany.

Ci ludzie przy wzgórzu kapitolińskim wyglądają jak obcy, napływowi. Słabi, chorzy, ubrani w łachmany.

Mój, i nie tylko mój wniosek: ci, którzy budowali te budynki, łuki i monumenty, posiadali technologie, których nie mogli wykorzystać zgodnie z oficjalną wersją historii. Ich cywilizacja była bardzo rozwinięta, budowali z kamienia łatwo i naturalnie. Żaden niewolnik nie byłby w stanie zbudować takich obiektów.

W pewnym momencie po katastrofie cywilizacja zniknęła, a budynki zawaliły się. Cóż, artyści, w przeciwieństwie do nas, znaleźli większą liczbę ruin.

Materiały budowlane poprzenoszono do muzeów. Nie można nazywać tych artystów fantastami, ponieważ sam przekonałem się na miejscu o realności tego co przedstawiali.

Autorstwo: Siergiej Aleksandrow
Tłumaczenie: Treborok
Źródła oryginalne: Kramola.info, Gr33tx.livejournal.com
Źródło polskie: Treborok.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. robi1906 04.12.2019 10:11

  Dość ciekawy temat, jest taki gostek Dziad Wszewied który tłumaczy rosyjskie filmy ,bo to oni w pierwsi wyskoczyli z tematem wojny totalnej i potopie przed 200 laty, naprawdę warto je przemyśleć.
  Jeden z tych filmików jest o Kozakach, według pani Kossak-Szczuckiej wszystko co tam rosyjski autor podał to prawda. Jako jedyni z armii carskiej nie poddali się żydowskiej agitacji, po jakimś czasie zastąpili ich inni kozacy, ale z zabajkału, sami azjaci i z tamtymi kozakami mieli tylko wspólną nazwę, dzicz jak podała pani Kossak, a autor oskarża właśnie azjatów o wymordowanie (prawdziwych) Kozaków, to by się zgadzało.

  Po za tym ci autorzy zadają ciekawe pytania, dlaczego na przykład wytop żelaza nastąpił po epoce brązu?, według oficjalnej historii. Bardzo zasadne pytanie, przecież brąz jest trudniejszy do uzyskania.

  Jak mówię, jesteśmy tresowani i tumanieni warto zadawać pytania i otwierać oczy. jeszcze raz polecam filmiki Dziada Wszewieda, który mnóstwo takich filmików tłumaczy.

 2. franek 05.12.2019 22:13

  Ta kosmiczna technologia to dłuto, młotek itd. Taka była w starożytności, średniowieczu i taka też była w XIX i XX wieku. Chyba, że wg. autora wtedy też jacyś kosmici w nocy stawiali kamienice, rzeźbili nagrobki. Przecież XIX wieczny Paryż nie mógł powstać. Skąd wzięli laser do cięcia kamienia i pola antygrawitacyjne do transportu?

 3. robi1906 06.12.2019 09:25

  Na tym świecie pewna w swojej prawdzie jest tylko matematyka.
  Byłem kiedyś na odczycie szanowanego profesora, po wykładzie pytam się “Zatem nie uważa pan Scytów za jeden z narodów Sławiańskich?”, on “Nie, bo (w skrócie) Słowanie to pokorni rolnicy, a Scytowie to konni wojownicy”.
  Miałem się spytać czy słyszał o husarii, o szwoleżerach, o Kozakach, ale po co?.
  Gość miał już wdrukowany schemat, tak go wyuczyli i on uczy tego samego.
  Tak ja nie mogę mówić, że Scytowie “na pewno” byli Sławianami, tak i on “na pewno” nie może mówić, że Sławianami nie byli.

  Wracając do matmy, jej prawa mówią nam, że świat dąży do uśredniania, tyczy się to też natury.
  Same tylko te prawa przeczą prawdziwości teorii Darwina, dwoje najwyższych ludzi nie spłodzi wyższego od nich samych, dwoje najmądrzejszych nie spłodzi bardziej mądrego niż oni. To widać przecież naocznie a mimo to teoria Darwina jest uczona jako pewnik.

  Czy był reset i potop?, czy byli kosmici?, możesz dyskutować ile ci sił starczy, Dziad Wszewied wstawiał linki do autorów.Tam nikt nie struga wszechwiedzącego profesora.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.