Czy Anglia podniesie minimalny wiek sprzedaży tytoniu do 21 lat?

Opublikowano: 23.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 527

Czy w Anglii już wkrótce zostanie podniesiony wiek, w którym legalnie będzie można kupić papierosy? Być może – takie bowiem są zalecenia ekspertów zawarte w najnowszym raporcie dla ministra zdrowia odnośnie „uwolnienia” Brytyjczyków od dymu tytoniowego do 2030 roku.

Naukowcy dokonali przeglądu działań zmierzających do uwolnienia Wielkiej Brytanii od dymu tytoniowego do 2030 r. Najnowsze zalecenia ekspertów, po badaniach przeprowadzonych na zlecenie ministra zdrowia Sajida Javida i nadzorowanych przez Javeda Khana są takie, że rząd powinien podnieść na Wyspach legalny wiek, w którym można kupić papierosy. Obecnie jest to 18 lat, ale według naukowców wiek ten powinien wynosić 21 lat. Zalecenia obejmują także wprowadzenie nowego opodatkowania od zysków dla firm tytoniowych oraz zachęcanie pracowników NHS do zwiększania wysiłków w zakresie namawiania palaczy, w tym szczególnie kobiet w ciąży, do przejścia na e-papierosy.

Kolejne brytyjskie rządy konsekwentnie walczą z uzależnieniem ludzi od papierosów. Przypomnijmy chociażby, że minimalny wiek, w którym można kupić tytoń i wyroby tytoniowe Anglii, Szkocji i Walii został w 2007 r. podniesiony z 16 do 18 lat. W tym samym roku zakazane zostało palenie w zamkniętych pomieszczeniach i miejscach pracy w Anglii, Walii i Irlandii Północnej, natomiast w Szkocji zakaz ten wszedł w życie rok wcześniej. Teraz być może wiek, w którym legalnie będzie można kupić papierosy, zostanie podniesiony do 21. roku życia, ale nieoficjalnie wiadomo, że minister zdrowia, który sam rzucił niedawno palenie, opowiada się za podniesieniem tego wieku nawet do 25 lat.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

5

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.