Czy ABW zajmie się Radą Medyczną przy rządzie?

Opublikowano: 18.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1656

Posłowie Konfederacja Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun i Robert Winnicki złożyli kilka dni temu wniosek do ABW o sprawdzenie powiązań członków Rady Medycznej przy Premierze z firmami farmaceutycznymi! Poniżej publikujemy treść wniosku…

WNIOSEK O SPRAWDZENIE POWIĄZAŃ CZŁONKÓW RADY MEDYCZNEJ DO SPRAW COVID-19 PRZY PREZESIE RADY MINISTRÓW Z FIRMAMI FARMACEUTYCZNYMI, KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ PRODUKCJĄ I DYSTRYBUCJĄ SZCZEPIONEK PRZECIWKO COVID-19

Niniejszym wnosimy w imieniu Konfederacji Wolność i Niepodległość o pilne i niezwykle dokładne sprawdzenie powiązań wszystkich członków Rady Medycznej do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów z firmami farmaceutycznymi, które zajmują się produkcją i dystrybucją szczepionek przeciwko COVID-19.

Zgodnie z § 2. zarządzenia nr 205 Prezesa Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. w sprawie utworzenia Rady Medycznej do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów do zadań Rady należy m.in.:

1) dokonywanie analiz i ocen bieżącej sytuacji zdrowotnej w kraju, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji epidemicznej wywołanej pandemią COVID-19;

2) przygotowywanie i przedstawianie propozycji działań zmierzających do poprawy sytuacji zdrowotnej w kraju w zakresie przeciwdziałania COVID-19;

3) opiniowanie projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych o istotnym wpływie na zagadnienia ochrony zdrowia dotyczących przeciwdziałania COVID-19.

Jest zatem niezmiernie ważne, aby wszyscy członkowie Rady byli krystalicznie czyści i aby wobec żadnego z nich nie pojawiały się najmniejsze nawet wątpliwości, czy aby nie mają żadnych powiązań z firmami farmaceutycznymi, które mogą mieć swój interes w podejmowaniu przez Radę odpowiednich działań, które wpływają później na decyzje Rady Ministrów.

Należy mieć na względzie także słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który słusznie zauważył, że gdy analizuje propozycje Rady to stara się „wyważyć, ile jest w tym wartości dodanej dla zdrowia publicznego, a ile jest w tym interesu firm farmaceutycznych, które chcą sprzedać więcej”.

Jest bowiem niezwykle ważne, by podczas stanu epidemii decyzje podejmowane przez najwyższe władze państwowe były jak najlepsze dla zdrowia Polek i Polaków, a nie dla interesów firm farmaceutycznych.

Bardzo prosimy o szybkie rozpatrzenie naszego wniosku.

Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Admin WM 18.12.2021 11:16

    ABW jest kontrolowana przez rząd. Jeśli zajmie się tą sprawą, wynik jest z góry znany – ABW uzna, że wszystko jest OK, a członkowie rady to wybitni fachowcy, którzy nawet jeśli kiedyś byli powiązani z firmami farmaceutycznymi, to teraz są bezstronni i niezależni, bo od jakiegoś czasu dla nich nie pracują a nie można kogoś oceniać za to dla kogo kiedyś pracował, bla, bla, bla…

  2. galacticjoel 18.12.2021 17:59
  3. adambiernacki 21.12.2021 08:37

    No raczej z koncernami i wierchuszką lokalną walczyć nie będą mają za maleńkie jajątka.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.