Czuwanie przy świecach pod Wieżą Eiffla

Opublikowano: 11.10.2017 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 660

Wieczorem 30 września ponad 300 praktykujących Falun Gong z całej Europy wzięło udział w czuwaniu przy świecach zorganizowanym na Placu Praw Człowieka (Parvis des Droits de l’Homme) przed Wieżą Eiffla w Paryżu.

Upamiętniali oni praktykujących, którzy zostali zamordowani za uprawomocnianie zasad Prawdy, Życzliwości i Cierpliwości w trakcie 18-letnich prześladowań prowadzonych przez Komunistyczną Partię Chin (KPCh).

Pokojowa i uroczysta atmosfera przyciągnęła wielu turystów, a niektórzy rozmawiali z praktykującymi, aby dowiedzieć się więcej o Falun Gong i prześladowaniach.

Dwóch inżynierów z marokańskiego przemysłu motoryzacyjnego pracujących w Paryżu uważnie słuchało jak praktykujący przedstawili praktykę. Po dowiedzeniu się, że praktykujący Falun Gong postępują zgodnie z zasadami Prawdomówności, Życzliwości i Cierpliwości, podzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Zaid Salama powiedział: “Dzisiejszy świat cierpi. Partia komunistyczna chce zniszczyć kulturę i umieszczają ludzi na całym świecie w jednolitym systemie. Rozbijają rodziny i korumpują ludzką moralność”. Jego kolega, Nawfal Belmokhtar dodał: “Świat zmierza w złym kierunku. Jeśli wszyscy zdecydują się podążać za Prawdą, Życzliwością i Cierpliwością, tak jak ci ludzie, świat będzie piękniejszy. Ludzie uniknęli by wojny”. Przed wyjazdem życzyli praktykującym Falun Gong wszystkiego dobrego.

Aziz jest z Kazachstanu i mieszka w Paryżu, pracując we francuskim sektorze turystycznym. Przed dłuższy czas przyglądał się wydarzeniom w sobotę. Nie był zaskoczony po usłyszeniu, że KPCh prześladuje praktykujących Falun Gong, którzy żyją według Prawdy, Życzliwości i Cierpliwości. Powiedział: “Komunistyczna partia taka jest. Zawsze prześladowała niewinnych ludzi. To samo jest w Kazachstanie. Komunistyczny reżim nigdy nie zaprzestanie szykan niewinnych żyć”.

Prawnik Carolina Suanez i jej matka przyleciały z Kolumbii do Paryża i wieczorem przyszły pod wieżę Eiffla, aby zobaczyć ją przed powrotem do domu. Carolina była szczególnie poruszona czuwaniem przy świecach praktykujących Falun Gong. Powiedziała: “Ta scena jest bardzo dobra. Oni modlą się za cały świat”. Gdy dowiedziała się, że praktykujący Falun Gong są bici, więzieni, a nawet ich organy są grabione dla zysku, jej oczy zalały się łzami.

W końcu powiedziała: “To łamanie praw człowieka!”. Wzięła ulotkę Falun Gong i powiedziała: “Dostałam tę ulotkę po hiszpańsku, kiedy wrócę, przeczytam ją”.

Źródło oryginalne: Minghui.org
Źródła polskie: pl.ClearHarmony.net, WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rumcajs 11.10.2017 10:18

    Kurde jakbym czytał ulotke jehowych…
    A swoja droga zadna władza, nawet ta “najdemokratyczniejsza”, czyli z usa, nie lubi ludzi mówiacych prawde…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.