Czuwanie przy świecach pod Wieżą Eiffla

Opublikowano: 11.10.2017 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 9

Wieczorem 30 września ponad 300 praktykujących Falun Gong z całej Europy wzięło udział w czuwaniu przy świecach zorganizowanym na Placu Praw Człowieka (Parvis des Droits de l’Homme) przed Wieżą Eiffla w Paryżu.

Upamiętniali oni praktykujących, którzy zostali zamordowani za uprawomocnianie zasad Prawdy, Życzliwości i Cierpliwości w trakcie 18-letnich prześladowań prowadzonych przez Komunistyczną Partię Chin (KPCh).

Pokojowa i uroczysta atmosfera przyciągnęła wielu turystów, a niektórzy rozmawiali z praktykującymi, aby dowiedzieć się więcej o Falun Gong i prześladowaniach.

Dwóch inżynierów z marokańskiego przemysłu motoryzacyjnego pracujących w Paryżu uważnie słuchało jak praktykujący przedstawili praktykę. Po dowiedzeniu się, że praktykujący Falun Gong postępują zgodnie z zasadami Prawdomówności, Życzliwości i Cierpliwości, podzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Zaid Salama powiedział: “Dzisiejszy świat cierpi. Partia komunistyczna chce zniszczyć kulturę i umieszczają ludzi na całym świecie w jednolitym systemie. Rozbijają rodziny i korumpują ludzką moralność”. Jego kolega, Nawfal Belmokhtar dodał: “Świat zmierza w złym kierunku. Jeśli wszyscy zdecydują się podążać za Prawdą, Życzliwością i Cierpliwością, tak jak ci ludzie, świat będzie piękniejszy. Ludzie uniknęli by wojny”. Przed wyjazdem życzyli praktykującym Falun Gong wszystkiego dobrego.

Aziz jest z Kazachstanu i mieszka w Paryżu, pracując we francuskim sektorze turystycznym. Przed dłuższy czas przyglądał się wydarzeniom w sobotę. Nie był zaskoczony po usłyszeniu, że KPCh prześladuje praktykujących Falun Gong, którzy żyją według Prawdy, Życzliwości i Cierpliwości. Powiedział: “Komunistyczna partia taka jest. Zawsze prześladowała niewinnych ludzi. To samo jest w Kazachstanie. Komunistyczny reżim nigdy nie zaprzestanie szykan niewinnych żyć”.

Prawnik Carolina Suanez i jej matka przyleciały z Kolumbii do Paryża i wieczorem przyszły pod wieżę Eiffla, aby zobaczyć ją przed powrotem do domu. Carolina była szczególnie poruszona czuwaniem przy świecach praktykujących Falun Gong. Powiedziała: “Ta scena jest bardzo dobra. Oni modlą się za cały świat”. Gdy dowiedziała się, że praktykujący Falun Gong są bici, więzieni, a nawet ich organy są grabione dla zysku, jej oczy zalały się łzami.

W końcu powiedziała: “To łamanie praw człowieka!”. Wzięła ulotkę Falun Gong i powiedziała: “Dostałam tę ulotkę po hiszpańsku, kiedy wrócę, przeczytam ją”.

Źródło oryginalne: Minghui.org
Źródła polskie: pl.ClearHarmony.net, WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Kurde jakbym czytał ulotke jehowych…
A swoja droga zadna władza, nawet ta “najdemokratyczniejsza”, czyli z usa, nie lubi ludzi mówiacych prawde…