Cztery przypadki nakłaniania weteranów do eutanazji

Opublikowano: 27.11.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1129

W czwartek kanadyjski minister do spraw weteranów, Lawrence MacAulay, powiedział członkom komisji Izby Gmin, że zawieszony w wykonywaniu obowiązków pracownik Veterans Affairs Canada proponował wspomagane samobójstwo czterem albo nawet pięciu weteranom. Minister poinformował, że sprawę przekazano do RCMP, które ma przeprowadzić śledztwo. Do tego departament prowadzi własne wewnętrzne dochodzenie.

„Oczekujemy, że wszyscy kandydaci aplikujący o pracę w Veterans Affairs będą wykazywać w kontaktach z weteranami współczucie, troskę i szacunek. Działania tego pracownika są po prostu obrzydliwe”, powiedział MacAulay, dodając, że zdecydowanie je potępia. Powiedział, że dla takiego postepowania nie ma żadnego wytłumaczenia i nie zamierza bronić pracownika. Jego zdaniem sprawa jest związana z jednym pracownikiem i nie jest to problem systemowy.

Wiosną tego roku „Global News” po raz pierwszy napisało o przypadku weterana, na którego pracownik VAC wywierał presję, by rozważył wspomagane samobójstwo. Po tym minister MacAulay zarządził wewnętrzne dochodzenie, które jak dotąd ujawniło cztery przypadki weteranów, którym oferowano wspomagane samobójstwo. Za każdym razem weterani byli obsługiwani najprawdopodobniej przez tego samego pracownika agencji.

W ostatni czwartek w mediach pojawiły się doniesienia o możliwym piątym przypadku. Tym razem niespodziewana sugestia wspomaganego samobójstwa została wysunięta względem wówczas wciąż aktywnego członka armii. Miało to miejsce w listopadzie zeszłego roku. Minister MacAulay zaapelował do weterana, by skontaktował się bezpośrednio z nim lub z wiceministrem.

Pierwszy przypadek, który ujrzał światło dzienne latem, dotyczył weterana, który zwrócił się do VAC poszukując pomocy w zespole stresu pourazowego. Drugi znany przypadek, gdy ten sam pracownik departamentu przekazał innemu weteranowi informacje o wspomaganym samobójstwie miał miejsce w maju. Trzeci pochodzi w grudnia 2021 roku – tym razem z departamentem skontaktował się weteran, który miał pytania dotyczące wspomaganego samobójstwa. Czwarty znany przypadek oferowania wspomaganego samobójstwa odnotowano w 2019 roku.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

4

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.