Czterech Dumnych Chłopców współpracowało z FBI

Opublikowano: 04.05.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 2052

W marcu bieżącego roku nominowany przez Donalda Trumpa dyrektor FBI Christopher Wray w trakcie przesłuchania przed senacką komisją sądowniczą stwierdził, iż żałuje, że amerykańskiej bezpiece nie udało się przeniknąć do grupy znanej jako Dumni Chłopcy (Proud Boys) w celu jej dokładnej infiltracji i poznania jej planów na dzień 6 stycznia kiedy to dokonano szturmu na siedzibę amerykańskiego Kongresu.

Jak się jednak okazało w przeciągu ostatnich kilku miesięcy FBI miało dwa solidne kontakty wewnątrz przywództwa tej formacji a według najnowszych doniesień agencji Reutera amerykańskie specsłużby dysponowały nie dwoma a co najmniej czterema (w tym trzema na wysokich stanowiskach) kontaktami wewnątrz Proud Boysów.

Oprócz Enrique Tarrio, o którym wspomniałem przy okazji artykułu „Dumni Chłopcy trumpowcy” który oprócz bycia liderem PB był także jednym z liderów formacji znanej jako Latinos for Trump, która zajmowała się organizowaniem poparcia dla Donalda Trumpa wśród obywateli USA pochodzenia latynoamerykańskiego, oraz Josepha Biggsa, o którym z kolei pisałem w tekście „Dumni Chłopcy FBI-owcy” jeszcze co najmniej dwóch innych członków tej organizacji, w tym jeden z jej liderów, było płatnymi konfidentami amerykańskiej bezpieki.

Jak twierdzi były oficer FBI Mike German amerykańskie Federalne Biuro Śledcze mając 4 ludzi wewnątrz tej organizacji, powinno było zrobić więcej, aby zapobiec atakowi na siedzibę Kongresu, którego dokonało co najmniej 18 członków grupy Proud Boys (a przynajmniej jak do tej pory tylu zostało aresztowany w związku z tym wydarzeniem).

Samo FBI odmówiło wypowiedzenia się w kwestii tego, że mieli tak dobre kontakty z grupą a mimo to dyrektor FBI twierdził, że żałuje iż nie spenetrowali oni tej organizacji w celu zapobieżenia próbie niedopuszczenia do zalegalizowania wyników listopadowych wyborów przez Kongres, do czego miało dojść właśnie 6 stycznia 2021 roku.

W swoich poprzednich artykułach o których wyżej wspomniałem wysunąłem teorię jakoby Dumni Chłopcy byli równoległą do struktur bezpieczeństwa organizacją policyjną koncesjonowaną przez FBI. Biorąc pod uwagę, że tak owe organy istniały w przeszłości i służyły one do rozbijania organizacji lewicowych oraz antywojennych, nasunęło mi się na myśl, że Dumni Chłopcy są restytucją starych, sprawdzonych metod amerykańskich tajnych służb.

Joseph Biggs, jeden z informatorów FBI wewnątrz Proud Boysów stwierdził w rozmowie z agencją Reutera, przeprowadzoną 2 dni przez zamachem na Kapitol a więc 4 stycznia 2021 roku, że nie może zdradzić dziennikarzom co jego grupa zaplanowała na 6 stycznia. Z tego fragmentu rozmowy, którą wspomina artykuł Reutera sprzed tygodnia można wysunąć tezę, że Dumni Chłopcy mogli planować atak na Kapitol, czemu może dowodzić fakt, iż to właśnie jeden z członków tej grupy a konkretnie Dominic Pezzola wybił szybę w budynku Kapitolu, aby umożliwić tłumowi wdarcie się do wewnątrz budynku. Natomiast sam Biggs a więc od 2018 roku współpracownik bezpieki, kierował całą akcją, idąc na czele pochodu skierowanego na Kapitol.

To oczywiście moja teoria, według mnie bardzo prawdopodobna, biorąc pod uwagę fakt, iż Dumnymi Chłopcami byli także byli policjanci a nawet zastępcy szeryfów oraz, co z tego bezpośrednio wynika, jakim poparciem Trump cieszył się w organach bezpieczeństwa państwowego, które mogły inspirować działanie tego typu organizacji poprzez swoich ludzi znajdujących się w ich przywództwie.

W swoim artykule pt. “Dumni Chłopcy FBI-owcy” sugerowałem, że po “wypłynięciu” na wierzch sprawy Tarrio oraz Biggsa mogą pojawić się w przyszłości kolejni Proud Boysi, zidentyfikowani jako konfidenci bezpieki. No cóż, biorąc pod uwagę, że organizacja ta była w jawny i bezczelny sposób osłaniana przez organy policyjne, również w trakcie fizycznych ataków na grupy lewicowe, nie trudno było ten fakt przewidzieć.

Autorstwo: Terminator2019
Źródło: WolneMedia.net

Bibliografia

1. https://www.reuters.com/world/us/exclusive-before-jan-6-fbi-collected-information-least-4-proud-boys-2021-04-26/

2. https://www.theguardian.com/us-news/2021/jan/30/us-capitol-attack-proud-boys-arrested-dominic-pezzola

3. https://www.businessinsider.com/4-proud-boys-shared-intelligence-with-the-fbi-2021-4?IR=T

4. https://wolnemedia.net/dumni-chlopcy-trumpowcy/

5. https://wolnemedia.net/dumni-chlopcy-fbi-owcy/


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Jaccyb74 05.05.2021 16:40

    Nie rozumiem o jakim zdobyciu kapitolu pisze autor tego tekstu. Ewidentnie wszystko było otwarte i gotowe to przyjęcia “szturmujących tłumów”. Takich głupot jest cała masa w sieci. Gdyby nie chcieli żeby tłum tam nie wszedł to by obstawili wszystko na wiele godzin przed ich wizytą – wiedzieli o tym że będzie dużo ludzi tego dnia. A tymczasem widać na inych video w sieci, że policjanci otwierali barykady wiec o jakim szturmującym tłumie pisze autor tego idiotyzmu – kompletna bzdura. Akcja była zaplanowana, a druga opcja to kompletny bałagan w służbach w co ja absolutnie nie wierzę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.