Czołgi dla Ukrainy. Rosjanie wyznaczyli nagrodę

Opublikowano: 31.01.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2477

Gubernator Kraju Zabajkalskiego Aleksander Osipow wyznaczył nagrody dla żołnierzy z jego regionu. Za zdobycie czołgu Leopard żołnierze otrzymają 3 mln rubli, a za jego zniszczenie 1,5 mln rubli.

Jak informują media za zdobycie niemieckiego czołgu Leopard, Rosjanie wyznaczyli nagrodę żołnierzom z Zabajkalu. Premia wynosi 3 mln rubli, natomiast za jego zniszczenie obiecano 1 mln rubli. Z kolei za amerykańskie czołgi Abrams obiecano o połowę mniej, tj. za zdobycie pojazdu 1,5 mln rubli, a za zniszczenie 500 tys. rubli. Personelowi wojskowemu regionu obiecano taką samą premię za zniszczenie dowolnego czołgu Sojuszu Północnoatlantyckiego. Ponadto część nagrody otrzymają również ci wojskowi, którzy brali udział w zdobyciu lub zniszczeniu czołgu – odpowiednio 100 i 500 tys. rubli.

Jednocześnie zwraca się uwagę, że personel wojskowy podczas wykonywania misji bojowych musi chronić życie i zdrowie. Odpowiedni dekret w tej sprawie podpisał gubernator Zabajkalu, Aleksander Osipow.

Kraj Zabajkalski to jeden z najbiedniejszych regionów Federacji Rosyjskiej. W 2021 r. 20 proc. ludności żyło poniżej granicy ubóstwa. Deficyt budżetowy regionu w 2022 r. wyniósł 2,7 mld rubli, a w 2023 r. dziura ma się powiększyć o 7,3 mld rubli. Mimo to służba prasowa gubernatora poinformowała, że decyzja o wypłacie premii za przejęcie i zniszczenie zachodnich czołgów w wojnie na Ukrainie w żaden sposób nie wpłynie na stan budżetu regionalnego, jego zobowiązania i plany – zwraca uwagę „The Moscow Times”.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

22

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szurnięty Mędrzec 31.01.2023 13:30

    “Zawsze miałem łeb do interesów”

  2. Stary Kulas 31.01.2023 14:53

    Jak dali by po milionie dolarów to Ukraińcy by im go sami dostarczyli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.