Członek Straży Marszałkowskiej groził posłance śmiercią

Opublikowano: 25.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 667

Mężczyzna, który groził śmiercią posłance Katarzynie Lubnauer, to… funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej.

Straż Marszałkowska odpowiada za ochronę Sejmu i Senatu. Tym bardziej szokująca wydaje się wiadomość, że właśnie funkcjonariusz tej formacji , jak nieoficjalnie ustaliło Radio Zet, w niedzielę 22 września kierował pogróżki do posłanki Katarzyny Lubnauer.

Sytuacja była na tyle poważna, że policja poleciła posłance, by nie wychodziła z pokoju, ponieważ, jak można domniemywać, było poważne zagrożenie jej życia. Świadczy zresztą o tym treść wysyłanych na adres maila redakcji TVN24, gdzie występowała Katarzyna Lubnauer. Składały się one nie tylko z wulgarnych wyzwisk, ale też groźby pozbawienia życia: „(…) trzeba cię zabić jak tego złodzieja Adamowicza”. Sprawę stacja telewizyjna zgłosiła niezwłocznie na policję. Sprawca został zatrzymany.

Potwierdzono, że nie był to przypadkowy funkcjonariusz lub strażnik zatrudniony niedawno. Przeciwnie, to pracownik Straży z dużym, bo 19-letnim stażem. Został on w trybie natychmiastowym zawieszony w czynnościach służbowych, następnie wszczęto procedurę wydalenia ze służby. Oczywiście, do tego dochodzi postępowanie wszczęte przez policje i prokuraturę.

Sytuacja, która miała miejsce w Sejmie jest daleko poważniejsza, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Straż Marszałkowska nie jest tylko służba malowaną. Od nowelizacji przepisów z 20 maja 2018 roku formacja ta otrzymała szersze uprawnienia, w tym używanie broni palnej. Tym bardziej każe to zadawać pytanie o zasady naboru do tej służby, badanie ich stanu zdrowia, szczególnie równowagi psychiczne jej funkcjonariuszy, ale też wymaga zbadania, czy panująca w sejmie atmosfera nienawiści nie udziela się teoretycznie obiektywnym funkcjonariuszom w stosunku do posłów i senatorów, których życie i zdrowie mają przecież mają ochraniać. To ostatnie zagadnienie jest o tyle ważne, że podczas np. protestu opiekunów osób niepełnosprawnych widzieliśmy funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej, którzy realizowali ewidentnie politycznie umotywowane polecenia swoich zwierzchników.

Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. ZIWK 25.09.2019 09:35

  On tylko lekko przedawkował pełne łagodności wystąpienia posłów Kaczyńskiego, Pawłowicz i ich kamratów partyjnych. Do tego trochę miłości oraz szczerej przyjaźni płynącej z Kur-wizji (TVPiS) i narodził się nowy człowiek – podręcznikowy mieszkaniec IV RPiS.

 2. robi1906 25.09.2019 10:51

  Skoro 19 lat tam siedział, to o tych złodziejach coś wie, naoglądał się pewnie już tego za dużo i nie wytrzymał, i za szczerość pójdzie do pierdla.

 3. Anonymous-X 25.09.2019 18:56

  @robi1906

  Pierwszy raz w życiu, muszę się z tobą zgodzić, co PRAWDA to PRAWDA.

  @ZIWK
  Ten strażnik PRACOWAŁ TAM 19 LAT,
  takiej manipulacji jaką ty serwujesz to TVP nigdy twojego poziomu nie osiągnie.

 4. smerf 25.09.2019 23:10

  Anonymous-X
  A jakichże ty różnic w obu cytowanych przez siebie wypowiedziach się dopatrujesz?
  Racz wyjaśnić.

  P.S. Azaliż termin Kur-wizja (TVPiS) cię rozdygotał?
  A może określenie “podręcznikowy mieszkaniec IV RPiS”?

 5. Anonymous-X 26.09.2019 08:31

  @smerf

  “P.S. Azaliż termin Kur-wizja (TVPiS) cię rozdygotał?
  A może określenie “podręcznikowy mieszkaniec IV RPiS”?”

  Wasza g@#$ jest porażająca, zawsze się zastanawiam ile trocin musi mieć w głowie, taki polityczny fanatyk jak wy?

  Od końca II WŚ, żaden polityk w tym kraju nie zrobił nic dobrego dla społeczeństwa, a wy fanatycy dacie się zabić dla nich, dla tych ludzi/polityków, tak naprawdę jesteście nikim, jesteście dla nich tylko bydłem z długopisami skreślającymi X podczas wyborów.

 6. Fenix 26.09.2019 09:14

  Może jaśniej dlaczego jej groził ? Prawdę , w co uwikłani ,o co chodziło ? I najważniejsze co mu Lubnauer ukradła że strażnik nazywa ją złodziejem ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.