Czesi stają się coraz większymi eurosceptykami

Opublikowano: 07.05.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 605

Liczba zwolenników przejścia na wspólną walutę europejską osiągnęła w Czechach historyczne minimum.

W Czechach rośnie liczba eurosceptyków. Zgodnie z przeprowadzonymi sondażami za wprowadzeniem wspólnej waluty na daną chwilę opowiada się tylko 17% Czechów, podczas gdy 78% jest temu przeciwnych, piszą Novinky.cz, powołując się na dane Centrum Badania Opinii Publicznej. Poziom poparcia dla wspólnej waluty europejskiej w Czechach osiągnął historyczne minimum od 2001 roku, czyli momentu pojawienia się w Europie euro.

Porównując wyniki sondażu z poprzednimi latami, widać, że popularność euro spadała w ciągu ostatnich kilku lat, a w porównaniu z badaniem z 2015 roku liczba zwolenników euro spadła o 7%.

„Liczba respondentów przeciwnych przejściu na euro wzrosła w porównaniu z kwietniem 2015 roku o 9% i osiągnęła poziom z lat 2012, 2013 i 2014” — informują Novinky.cz.

Sondaż Centrum Badania Opinii Publicznej odbywał się w Czechach w okresie od 4 do 11 kwietnia. Zgodnie z wynikami sondażu tylko ćwierć (26%) badanych Czechów uważa, że decyzje podejmowane przez Unię Europejską są zgodne z interesami Republiki Czeskiej. Jednocześnie większość respondentów zgadza się z twierdzeniem, że członkostwo w Unii Europejskiej sprzyja rozkwitowi gospodarki i kultury państwa, a także jest pożyteczne w dziedzinie ekologii. Przy tym większość Czechów negatywnie odnosi się do prowadzonej w Unii Europejskiej polityki, a także wprowadzenia zasad tolerancji i równości. Działania Unii Europejskiej w warunkach kryzysu negatywnie ocenia około 80% badanych, piszą “České Noviny”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.