Czesi przeciw wojnie, dyktaturze, propagandzie i cenzurze

Opublikowano: 18.04.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4092

Tysiące Czechów przybyło na antywojenny, antyrządowy protest w Pradze zapowiadający nową Wiosnę Ludów w Europie Wschodniej. Tłumy zgromadziły się na Placu Wacława, aby zaprotestować przeciwko wysokiej inflacji i żądać natychmiastowej dymisji prącego do wojny proukraińskiego rządu w Pradze.

Czesi są wyraźnie politycznie mądrzejsi od Polaków w rozumieniu swojego narodowego interesu. Potrafili odbudować swoje państwo bez takich ofiar jak Polacy. Uniknęli tak straszliwych strat w pierwszej i w drugiej wojnie światowej. Wiele wskazuje, że obecnie nie chcą brać udziału w prowokowanej przez lobby w USA trzeciej wojnie światowej.

Tysiący ludzi, którzy ponownie zebrały się w niedzielę 16 kwietnia 2023 w stolicy Czech, aby zaprotestować przeciwko wysokiej inflacji i zażądać dymisji prowojennego rządu nie udało się przemilczeć światowym mediom. Blokada informacyjna możliwa była jedynie w TWP PiS i innych reżimowych lub udających opozycyjne, a realnie wysługujących się obcym interesom, gadzinowych mediach w okupowanej Polsce.

Był to już drugi taki wiec w Pradze na Placu Wacława, po 11 marca, zorganizowany przez nową partię polityczną PRO pod hasłem „przeciw biedzie”. Demonstranci, mówcy protestu i szef ugrupowania populistycznego Jindrich Rajchl obwiniali Unię Europejską i czeski rząd o rosnącą inflację i wszyscy wielokrotnie wzywali obecną pięciopartyjną koalicję do dymisji.

Protestujący domagali się zniesienia cenzury i zaprzestania przez czeski rząd manipulacji medialnej i zaprzestania propagandy wojennej.

Raichl zaprzecza, że jego ugrupowanie jest prorosyjskie, protestujący potępili bardzo stanowczo stanowisko rządu w wojnie Rosji z Ukrainą. „Republika Czeska nie może być wasalem ani Brukseli, ani Waszyngtonu” – wołał Rajchl. Na pytanie moderatora, czy jest wśród uczestników ktoś, kto popiera Rosję, okrzyki odpowiedziały „Nie!”. Tysiące Czechów żądały zakończenia amerykańskiej Wojny na Ukrainie i natychmiastowego rozpoczęcie rozmów o pokojowych. Niektórzy uczestnicy wiecu podpisywali petycję domagającą się wyjścia kraju z NATO.

Rząd czeski zdecydowanie wspiera reżim w Kijowie od czasu inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Czechy dostarczyły broń ukraińskiej armii i przyjęły około 500 000 „uchodźców”.

Autorstwo: Bogdan Kulas
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.