Czesi mają nowego premiera

Opublikowano: 26.06.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 553

Prezydent Czech Milosz Zeman mianował we wtorek ekonomistę Jirziego Rusnoka na stanowisko nowego premiera. Pokieruje on rządem ekspertów.

Rusnok był socjaldemokratycznym ministrem finansów w latach 2001-2002 i przemysłu w latach 2002-2003.

Prezydent Zeman wyraził zadowolenie, że Rusnok przyjął “ofertę w tak trudnym czasie”. “Szanuję pana jako wybitnego fachowca. Pańska nominacja jest gwarancją tego, że w rzeczywistości będzie to rząd fachowców. Jednym z najważniejszym zadań będzie przygotowanie projektu ustawy budżetowej” – oświadczył prezydent

Rusnok wyraził nadzieję, że nie zawiedzie pokładanego w nim zaufania.

Autor: JW
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.