Czesi mają nowego premiera

Opublikowano: 26.06.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Prezydent Czech Milosz Zeman mianował we wtorek ekonomistę Jirziego Rusnoka na stanowisko nowego premiera. Pokieruje on rządem ekspertów.

Rusnok był socjaldemokratycznym ministrem finansów w latach 2001-2002 i przemysłu w latach 2002-2003.

Prezydent Zeman wyraził zadowolenie, że Rusnok przyjął “ofertę w tak trudnym czasie”. “Szanuję pana jako wybitnego fachowca. Pańska nominacja jest gwarancją tego, że w rzeczywistości będzie to rząd fachowców. Jednym z najważniejszym zadań będzie przygotowanie projektu ustawy budżetowej” – oświadczył prezydent

Rusnok wyraził nadzieję, że nie zawiedzie pokładanego w nim zaufania.

Autor: JW
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o