Czesi implantują sobie chipy, by płacić bitcoinami

Opublikowano: 29.09.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 531

W Republice Czeskiej aż dwadzieścia osób zaimplantowało sobie chip, z pomocą którego można dokonywać takich operacji, jak opłacenie zakupów zamiast skorzystania z karty zbliżeniowej, czy też odblokowywanie telefonu komórkowego. Przy tym, jak podaje Czeskie Radio, płatności z wykorzystaniem chipa można jak na razie realizować tylko w bitcoinach.

Chipy noszą wymiary 12×12 mm i są implantowane między wskazującym i dużym palcem, na wewnętrznej stronie lewej dłoni.

„Nie ma z tym większych problemów. Jeśli zdecydujecie się na jego zakup, zostanie on wam dostarczony w sterylnym opakowaniu, chip będzie już w strzykawce. Wystarczy tylko zdezynfekować dłoń, otworzyć w sterylnym pomieszczeniu opakowanie z chipem i zaimplantować go sobie dokładnie tak, jak robi się zastrzyk” — mówi Jan Hubik, przedstawiciel czeskiej organizacji Paralelni Polis.

Jak powiedział Hubik, ludzi, którzy chcą zaimplantować sobie chip, jest coraz więcej. „Pierwszą tego typu akcję przeprowadziliśmy w tym roku, pod koniec stycznia. Kolejna implantacja miała miejsce we wrześniu, i zjawiło się na niej dwukrotnie więcej osób” — powiedział Gubik.

Realizacja płatności z wykorzystaniem chipu jest jak na razie możliwa tylko w bitcoinach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. agama 29.09.2016 10:49

  muszą mieć wysokie IQ

 2. Fenix 29.09.2016 11:40

  A który zarabia w bitcoinach , ze potrzebuje chipu do realizacji płatności?
  Jak utrzymać własny bank w chipie , będzie prościej nie kupować bitcoin, li tylko przekazywać bity, od jednego z chipem do drugiego z chipem.

 3. Abaddon 29.09.2016 14:32

  Jak chcą mieć pieniądze w c…ie to niech sobie wadzą sakiewki w pi… Co za ciemnota. Przez takich później wprowadzą taki szatański obowiązek.

 4. Szurnięty Mędrzec 29.09.2016 21:36

  Ten szatański obowiązek wstrzyknę sobie do kaktusa, w wyrazie protestu.

 5. kozik 29.09.2016 21:44

  @Abaddon: nie mów tego głośno, bo już oczyma wyobraźni widzę, jak Czech z czipem w lewej dłoni chce już czule pieścić ukochaną, a tu nagle PiiiiP! I należność skasowana 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.