Część niemieckich socjaldemokratów wzywa do negocjacji z Rosją

Opublikowano: 27.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1101

Lewicowy niemiecki tygodnik „Der Spiegel” dotarł do listu wystosowanego przez część polityków Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. Wzywają w nim rząd Niemiec i Unię Europejską do bardziej aktywnego działania na arenie międzynarodowej. Chodzi dokładniej o negocjacje z Rosją w celu zawieszenia broni na Ukrainie.

Przedstawiciele najbardziej lewicowego skrzydła rządzącej Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) opowiadają się za „globalną polityką odprężenia”, w którą powinna zaangażować się ich partia oraz Unia Europejska wraz ze swoimi państwami członkowskimi.

Co prawda całkowite odprężenie w relacjach z Rosją powinno nastąpić dopiero po końcu rządów Władimira Putina, ale sygnatariusze listu wzywają do „znalezienia modus vivendi” wykluczającego dalszą eskalację wojny na Ukrainie.

Politycy SPD chcą tym samym znaleźć sposób na doprowadzenie do zawieszenia broni w trwającym konflikcie, które doprowadzi do porozumienia się Ukrainy z Rosją. Jednym z mediatorów pomiędzy oboma krajami mogłaby być zaś Chińska Republika Ludowa, głównie ze względu na bliskie relacje Pekinu z Moskwą.

Dodatkowo lewicowi działacze sprzeciwiają się dalszemu dozbrajaniu Sił Zbrojnych Ukrainy. Dostarczanie jej zwłaszcza ciężkiego sprzętu może bowiem doprowadzić w ostateczności do wojny nuklearnej. Tym samym wspieranie ukraińskiego wojska nakręca spiralę przemocy.

Na podstawie: Welt.de, PAP.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.