Władze Czeczenii usankcjonowały hidżaby w szkołach

Opublikowano: 03.04.2017 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 724

Czeczeński parlament zezwolił uczniom nosić odzież lub symbolikę zgodną z ich religią i tradycjami – poinformowała służba prasowa czeczeńskiego organu ustawodawczego.

„Dany projekt ustawy stanowi bezsporną pomoc prawną w poszanowaniu konstytucyjnych praw uczniów i w pracach nad poprawą skuteczności działań placówek oświatowych” — wyjaśnił przewodniczący parlamentu Mahomet Daudow.

Czeczeński polityk podkreślił, że nowe reguły nie kłócą się z ustawą federalną „O powstawaniu Federacji Rosyjskiej”.

Noszenie hidżabów i innej odzieży religijnej w rosyjskich szkołach niejednokrotnie było przyczynkiem do dyskusji w rosyjskim społeczeństwie. Pod koniec stycznia rosyjska minister oświaty i nauki Olga Wasiliewa oświadczyła, że wierzący nie powinni podkreślać swojego stosunku do religii z pomocą zewnętrznych atrybutów.

Słowa urzędniczki zostały ostro skrytykowane przez lidera Republiki Czeczeńskiej Ramzana Kadyrowa. Jego zdaniem, przeciwnicy hidżabów powinni raczej zająć się rozwiązaniem innych pilniejszych problemów oświatowych.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.