Czechy, Słowacja i Węgry łączą się energetycznie

Opublikowano: 13.09.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 347

Czechy, Słowacja i Węgry połączyły przedwczoraj swoje rynki energetyczne. Zmiany mają pozwolić na łatwiejszy handel energią oraz efektywniejsze wykorzystanie mocy wytwórczych.

Systemy energetyczne wszystkich trzech krajów, zostały dostosowane do ich możliwości przesyłowych. Czeski i słowacki rynek energetyczny był de facto zintegrowany już od 2009 roku, więc przedwczoraj doszło do połączenia rynków Słowacji i Węgier.

Zmiana przygotowana przez urzędy regulacyjne w Pradze, Bratysławie i Budapeszcie, ma ułatwić handel energią oraz efektywnie wykorzystywać moce wytwórcze, elektrowni w tych trzech krajach.

Opracowanie: MM
Na podstawie: Energie.sk
Źródło: Narodowcy

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. adambiernacki 13.09.2012 13:38

    Ciekawe dlaczego nie zaprosili Polski do spółki? 🙂

  2. Wentyl 13.09.2012 21:41

    Dzięki Tuskowi i spółce jesteśmy w spółce gazowej z Rosją.

  3. gnome 14.09.2012 08:02

    Bardzo dobrze w koncu moze zacznie sie rozlam w EU.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.