Czechy same zaopatrzą się w gaz na zimę

Opublikowano: 20.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1305

Premier Czech Petr Fiala powiedział, że rząd zapewni krajowi wystarczającą ilość surowców, zwłaszcza gazu, aby przetrwać zimę bez zakłóceń.

Stwierdził, że jego rząd, który sprawuje władzę dokładnie od siedmiu miesięcy, napełnia czeskie złoża gazu i wznowił negocjacje w sprawie nowego ropociągu. „Podejmujemy fundamentalne kroki w kierunku samowystarczalności energetycznej Republiki Czeskiej. Nie polegamy na kimś, kto się nami zaopiekuje. Zamiast tego jesteśmy aktywni na wielu płaszczyznach. Napełniliśmy zbiorniki gazu do 70 procent, a przepustowość w terminalu LNG w Holandii pokryliśmy do jednej trzeciej naszego rocznego zużycia”.

Według Fiali rząd wznowił także przerwane wcześniej negocjacje w sprawie czesko-polskiego gazociągu Bocian II. Dodatkowo mówi o rozbudowie kolejnego ropociągu z Trest do Bawarii w Niemczech. „Udało nam się uzgodnić, że Bawaria zatwierdzi zwiększenie mocy produkcyjnych”.

Rząd pięciu koalicji Fiali sprawuje władzę dokładnie od siedmiu miesięcy. Około dwa miesiące po utworzeniu rządu Rosja zaatakowała Ukrainę. W wyniku konfliktu czeski rząd podjął działania przeciwko wyższym kosztom życia spowodowanym inflacją i rosnącymi cenami energii. Na przykład teraz łatwiej jest ubiegać się o świadczenia mieszkaniowe. „To eliminuje konieczność wypełniania rozbudowanych formularzy w urzędach pracy. Zamiast tego nowy cyfrowy formularz można po prostu wypełnić na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Spraw Socjalnych”.

Rząd zatwierdził również oszczędną taryfę za energię i jednorazową składkę w wysokości 5000 koron (204 euro) na dziecko dla rodzin z dziećmi poniżej 18 roku życia i o rocznym dochodzie do 1 miliona koron (40 858 euro).

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Remix.News
Źródło: MediaNarodowe.com

9

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dandi1981 20.07.2022 20:23

    A to dobre czechy kraj zblizony ekonomia do polski daje tys zl na dziecko przy progu dochodowym nie wiecej niz 200 tys zl

  2. Venom 21.07.2022 07:31

    To poco ta cała unia,to jeden wielki szfindel,i tyle ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.