Czechy nie dopuszczą homomałżeństw i adopcji przez nie dzieci

Opublikowano: 20.08.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1336

Sąd Konstytucyjny Republiki Czeskiej uznał za niezgodne z konstytucją postulaty legalizacji „małżeństw” osób tej samej płci, a także możliwość adopcji przez nie dzieci. Obecna czeska konstytucja definiuje wyraźnie małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, dlatego rozpatrywane obecnie przez parlament propozycje zmian w prawie byłyby sprzeczne z ustawą zasadniczą.

Czeska Izba Deputowanych od kilku tygodni zajmuje się kontrowersyjnym projektem popieranym przez środowiska LGBTQWERTY. Przewiduje on poszerzenie dotychczasowego prawa, które od piętnastu lat pozwala na zawieranie jednopłciowych związków partnerskich. Teraz możliwe miałoby być także wchodzenie w „związek małżeński” przez homoseksualistów, wraz z możliwością adopcji przez nich dzieci.

Jednoznacznie na temat rozpatrywanych zmian wypowiedział się Sąd Konstytucyjny. Uznał on, że proponowana rozwiązania stałyby w sprzeczności z obecną czeską konstytucją. Przewiduje ona bowiem, że małżeństwem jest jedynie związek kobiety i mężczyzny. Zgodnie z prawem tylko małżeństwa mogą dokonywać adopcji dzieci, dlatego nie mogłyby one być wychowywane legalnie przez dwie osoby tej samej płci.

W ten sposób Sąd Konstytucyjny potwierdził możliwość zakwestionowania rozwiązań narzucanych państwom członkowskim przez Unię Europejską. Konstytucjonaliści już wcześniej orzekli, że prymat prawa unijnego nad krajowym ma jedynie warunkowy charakter, stąd będzie on mógł odrzucać unijne regulacje dotyczące wprowadzania „małżeństw” homoseksualnych.

Na podstawie: Niedziela.pl, Aktualne.cz
Zdjęcie: oneinchpunch (pl.DepositPhotos.com)
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Piron 20.08.2021 09:53

    Ojojjoj! pepiki po raz kolejny podpadły unijnym biurokratom, chyba jesienne obostrzenia będą w tym kraju o wiele bardziej dotkliwe niż wcześniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.