Czaszki Paracas nie należą do człowieka?

Opublikowano: 03.11.2016 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1495

Półwysep Paracas leży u wybrzeży Ameryki Południowej na terenie Peru. W 1928 roku w trakcie badań wykopaliskowych prowadzonych pod przewodnictwem Julia Tello dokonano odkrycia grobowców w samym sercu pustyni. W jednym z najbardziej zagadkowych pochówków odnaleziono czaszki, które jak się okazuje nie są ludzkimi.

Czaszki mają około dwóch tysięcy lat. Dopiero w 2014 roku rozpoczęto dokładne badania nad czaszkami zachowanymi w świetnym stanie. Z wstępnych badań wynika, że znalezione mitochondria DNA na czaszkach jest dla ludzkości zupełnie nieznane, naukowcy stwierdzili, że nie pochodzą one od żadnego znanego na Ziemi stworzenia. Przeprowadzono kolejne testy i ku zdziwieniu wyniki wyszły ponownie równie kontrowersyjne.

Badania nad tymi czaszkami prowadzone były niemalże nieustannie od momentu ich odnalezienia. Dotychczas sądzono, że wydłużony kształt czaszki spowodowany był celowym okaleczaniem jej kształu poprzez usztywnianie głowy za pomocą dwóch kawałków drewna i tkaniny. Inne naukowe wyjaśnienie dotyczące kształtu czaszek związane jest z bardzo żadką chorobą genetyczną Kraniosynostozą. Niestety, żadne z tych racjonalnych wyjaśnień nie tłumaczy ostatnich badań, które dosłownie wstrząsnęły światem archeologii. Badania prowadzone były w dwóch jednostkach, naukowcy nie mieli dostępu do samych czaszek, otrzymali oni jedynie próbki pobrane przez naukowców. Osobom prowadzącym badania zależało na tym, aby kształt i wygląd czaszek nie spowodował nadmiernej sensacji. Poinformowano ich jedynie, że czaszki pochodzą od mumii, datowanej na okres około 2 tys lat.

Archeolodzy są zgodni, że w czaszkach z Paracas pozycja otworu potylicznego jest zupełnie inna niż u szczątków ludzi żyjących w tym samym okresie.

W grobowcach znaleziono 300 czaszek. Archeolodzy żywo interesują się losami tych wykopalisk, ponieważ nigdzie indziej nie odnaleziono podobnych szczątków. Nigdy wcześniej medycyna nie zarejestrowała tak dużych deformacji czaszki.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: Express.co.uk
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. MakSym 03.11.2016 12:16

  Zawsze mnie bawią takie doniesienia, a byłem intuicyjnie pewien, że kiedyś któryś z akademickich bałwanów się na tych czaszkach albo kościach wywali. 🙂

  Pewnie będzie tak, jak z radioaureolami polonu w granitach i odkryciami Gentry’ego co do powstawania węgla kamiennego i brunatnego – po krótkiej burzy zostanie to zamilczane na śmierć.

 2. Szurnięty Mędrzec 03.11.2016 18:01

  Są też inne źródła, wystarczy poszukać, ale kto by się tam interesował mech.

 3. Fenix 04.11.2016 07:46

  Odtworzyć komputerowo wygląd tych osób, wtedy zobaczymy czy przypominają ludzi , zdaje się ze taką czaszkę posiadał faraon Tutanchamon.
  Pewnie wtedy robiono przez wyżej rozwiniętych w kosmosie , eksperymenty na ludziach ? Plagi egipskie. Gorejące “krzaki “Mojżesza , rozdzielenie morza Czerwonego, mana z nieba itd..itp. ukazanie władzy Boga, kosmicznych istot. Skończony stary , zaczęto nowy cykl cywilizacji . Ofiary z Boga i ludzi ,bożkiem sprawowana władza , pieniądz lichwy , wojna.

 4. gajowy 04.11.2016 09:55

  Tłumaczenie jest podrasowane. W oryginalnym tekście czytam o nieznanej MUTACJI DNA mitochondrialnego a tutaj o nieznanym DNA mitochondrialnym. To zasadnicza różnica – znaczy się DNA zasadniczo jest z Ziemi – tej Ziemi. Diabeł (Alien!) tkwi w szczegółach 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.