Czarny tydzień w pomocy społecznej

Opublikowano: 23.11.2018 | Kategorie: Gospodarka, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1911

Dzisiaj Czarny Piątek, dla niektórych to szał zakupów, a dla innych część Czarnego Tygodnia w Pomocy Społecznej. Czyli akcji w ramach Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Pomocy Społecznej, którego współorganizatorem i koordynatorem jest Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, a ośrodki w poszczególnych miastach (nie tylko te skupione w federacji) po prostu się włączają do tego protestu.

Główne postulaty to poprawa warunków pracy i wzrost wynagrodzeń w instytucjach i placówkach pomocy społecznej. Więcej dokładniejszych informacji oraz m.in. relacje “dzień po dniu” z jego protestu można znaleźć na stronie wspomnianej już Federacji.

Akcja przybiera równe formy, w zależności od gminy, czasami jest to tylko ubranie się na czarno, przypięcie przypinki lub założenie identyfikatora oraz przyklejenie gdzieś informacji o proteście, w innych miastach są to również m.in. banery lub transparenty na budynkach, pikiety pod urzędami miast, a także bojkot uroczystości z okazji Dnia Pracownika socjalnego. itp. Protest odpija się szerokim echem w mediach, jednak niestety głównie w tych „mniejszych” i lokalnych. A ministerstwo jakby starało się go nie zauważać.

Jest to jego kolejny etap po Ogólnopolskiej Pikiecie Pracowników Pomocy Społecznej, która odbywała się w Warszawie w dniu 12.10.2018 r. i scaliła środowisko „pomocowe”, oraz okazała się zarówno sukcesem organizacyjnym jak i frekwencyjnym, jednak nie przyniosła żadnych zmian i konkretnych propozycji ze strony „rządzących”.

Powołany Ogólnopolski Komitet Protestacyjny zapowiada, że działania będą prowadzone do skutku, więc w przyszłości można się spodziewać kolejnych form protestu.

Autorstwo: Rafał W. (pracownik socjalny)
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.